Ensjølyst|Ny og lekker 4 roms hjørneleilighet i 3 etg med meget god beliggenhet mot parkdrag|Oppholdsrom på 30 kvm m/store vindusflater|Garasje| Estimert ferdig Q2 2023

Lidenskap for nybygg

Ensjølyst|Ny og lekker 4 roms hjørneleilighet i 3 etg med meget god beliggenhet mot parkdrag|Oppholdsrom på 30 kvm m/store vindusflater|Garasje| Estimert ferdig Q2 2023

Ensjøveien 34, 0661 OSLO

Geotag
Prisantydning
kr 9 100 000,-
Total Prisantydning
kr 9 100 000,-
Omkostninger
kr 66 990,-
Totalpris inkl.omk
kr 9 066 990,-
Fellesutgifter/mnd
kr 3 245,-
P-ROM
75 m2
BRA
79.5 m2
Rom
4
Etasje
3
Eierform
Eierseksjon
Boligtype
Leilighet
Byggeår
2023

Registrer interesse

Meld din interesse så tar vi kontakt med deg og holder deg orientert om boligen!

Dette er et salg av kontraktsposisjon vedrørende leilighet C0302 i prosjektet Ensjølyst. Opprinnelig selger/utbygger er Neptune Properties. Arkitekt er Arcasa arkitekter AS.
Leilighet C0302 er en flott 4-roms hjørneleilighet med stue på 30 kvm med store lysflater på 2 sider og utgang til en romslig, solrik balkong på 19,5 kvm med utsikt over det hyggelige, grønne tunet og parkdraget.

Leiligheten leveres med interiørkonseptet «Sort Eik»|Dette interiørkonseptet er basert på et urbant, stilrent og mykt minimalistisk interiør hvor atmosfæren oppleves som delikat og dempet. Nøytrale, enkle naturfarger som hvit, sand, grå og beige går igjen og skaper en rolig base med et varmt uttrykk. Kjøkkenet leveres i sort eikefinér med en lys eikeplate som kontrast. Overskapene er grepsløse og benkeskapene har et enkelt grep i en eloksert mørk tone for å komplettere fargen på frontene. Gulvene får 1-stavs parkett i lys eik med et hint av grått og er nøye avstemt til veggfargen og den sorte eiken på kjøkkenfrontene. Et interiør med et tidløst uttrykk uavhengig av tidens trender.

På badet blir det fliser i en varm grå tone både på gulv og vegger. Paletten er vakker og tidløs og vil fungere like godt med en klassisk innredning som en minimalistisk.

Om prosjektet: Boligprosjektet Ensjølyst, et prosjekt av Neptune Properties AS vil bestå av 82 selveierleiligheter med supersentral beliggenhet, hyggelige grøntarealer og felles takterrasse med utsikt over byen.

Prosjektet får solide fasadematerialer og en god innvendig standard. Ensjølyst har mange og varierte leilighetstyper. Felles for dem er åpne og lyse løsninger med naturlige møbleringssoner. De fleste leilighetene er gjennomgående eller hjørneleiligheter. Det gir mye lys, utsikt i to himmelretninger og gode uteplasser.

Stuen har store vindusflater helt ned til gulv som gir lyse og luftige rom. Vannbåren gulvvarme sikrer en lun og stabil varme. Fra stuen går du ut på din egen private, romslige uteplass – enten det er balkong, takterrasse eller markterrasse.

«I Ensjølyst er det valgt bestandige materialer som uttrykker kvalitet med tegl og metall. I tillegg er det innslag av treverk for å gi varme og mykhet til fasadene. Dette er materialer som vil stå seg godt over tid.» Truls Schiefloe Sandbakk, Arcasa Arkitekter.

Vår interiørarkitekt har utviklet interiørkonsept med farger og interiør som harmonerer, samt er stilrent og varig – noe du vil være fornøyd med i lang tid.

Verdt å fremheve:
– OT 02.06.23
– Alt er helt nytt og ingen har bodd her før deg
– Lav dokumentavgift
– 5 års garanti fra utbygger
– TEK 17
– Felles takterrasse med utsikt og gode solforhold
– 1-stavs eikeparkett
– Vannbåren gulvvarme
– Moderne kjøkken fra HTH med integrerte hvitevarer
– Balansert ventilasjon
– Rør-i-rør system
– Kjellerbod
– Meget sentral beliggenhet
– Se prosjektets hjemmeside: https://neptuneproperties.no/vare-boliger/ensjolyst/prospekt

Anne Heidi Rødal

Eiendomsmegler

48134527anne@roislandco.no

Eiendommen

Knr. 301 Gnr. 133 Bnr. 31

Areal og innhold

Totalt bruksareal: 79,5 kvm
Totalt primærrom: 75 kvm

Primærrom:
3.etasje: Entré/gang, stue/kjøkken, bad/wc, 3 soverom.

Sekundærrom:
3. etasje. Innvendig bod.

Standard

Nøytrale, enkle naturfarger som hvit, sand, grå og beige går igjen og skaper en rolig base med et varmt uttrykk. Kjøkkenet leveres i sort eikefinér med en lys eikeplate som kontrast. Overskapene er grepsløse og benkeskapene har et enkelt grep i en eloksert mørk tone for å komplettere fargen på frontene. Gulvene får 1-stavs parkett i lys eik med et hint av grått og er nøye avstemt til veggfargen og den sorte eiken på kjøkkenfrontene. Et interiør med et tidløst uttrykk uavhengig av tidens trender.

Entre:
Leiligheten har en entre på 7m². Det blir levert en lekker 14 mm 1-stavs eikeparkett som er gjennomgående i leiligheten (unntatt våtrom). Det er vannbåren gulvvarme i hele leiligheten. Downlights i tak med dimmer, antall avhenger av entréens størrelse.

Stue og kjøkken:
Stue på 30 m² med åpen kjøkkenløsning. Stuen kan innredes med sofa, spisebord og medie-møbel. Det store vinduarealet vil gi rikelig med lysinnslipp og flott utsyn fra rommet. Det er verdt å fremheve den gode takhøyden på ca. 2,7m. Utgang til balkong på hele 19,5 m2

Leiligheten får et moderne og lekkert kjøkken fra HTH med integrerte hvitevarer. Integrerte hvitevarer fra Siemens. (Enkelte leiligheter vil få oppvaskmaskin med 45 cm bredde, modell (SR615X00CE). LED-lyslist på egen bryter under overskap (LED lys kan ikke dimmes). Uttrekkbar slimlineventilator med front i stål. (I mindre leiligheter kan det bli veggmontert kjøkkenvifte med integrert balansert ventilasjonsaggregat). Veggmontert komfyrvakt

Bad:
Leiligheten får et innbydende bad på,5 4 m².
– Servantkran Tapwell ARM071 i krom
– Dusj Tapwell TVM7200 i krom
– Dusjvegger i klart glass
– Vegghengt toalett
– Vannbåren gulvvarme
– Downlights i tak med dimmer og lys over speil med dimmer
– Stikk forberedt for vaskemaskin og tørketrommel

Tre stk soverom:
Meget gos størrelse på hele 12,8 m2, 8,5 m2 og 8 m2
Det leveres ikke garderobeskap eller klesskap, men det er avsatt plass til garderobe i entré og på soverom.

For ytterligere informasjon rund leveranse av boligen, se vedlagte leveransebeskrivelse fra utbygger.

Tilvalgsmuligheter

Det er ikke mulig å gjøre tilvalg i leiligheten, da frist er utløpt.

Parkering

Felles garasjeanlegg er planlagt å bestå av 41 parkeringsplasser, 82 sportsboder, og sykkelparkering.
Garasjeplass følger handelen

Ensjølyst ligger svært sentralt til, med bare 350 meter til Ensjø T-banestasjon med hyppige avganger samt en rekke bussruter langs Strømsveien. Det er bysykler ved T-banestasjonen og i nabolaget har du det meste du trenger i hverdagen. Slik har du mange forutsetninger for å leve et bilfritt liv her.

Skulle du likevel trenge bil for en handletur etter jobb, dra på hytta eller hente en nyinnkjøpt sofa – vil det stå to biler tilgjengelig i garasjekjelleren. Ensjølyst har inngått avtale med bildelingsordningen Otto. To parkeringsplasser vil bli reservert brukere av denne tjenesten. Otto er enkel å bruke, med en app på mobilen finner du tilgjengelig bil og booker den. Bilen åpnes via appen, så er det bare å kjøre i vei.

Oppvarming

Leilighetene oppvarmes med vannbåren gulvvarme med forbruksmåler til hver bolig. Vannbåren gulvvarme på bad. Det planlegges felles berederanlegg plassert i teknisk rom med vannmåler for varmt tappevann til hver leilighet.

Ferdigattest

Selger er ansvarlig for at det blir utstedt ferdigattest før overtakelse. Manglende ferdigattest er allikevel ikke til hinder for overtakelse dersom de gjenstående arbeider er av en slik karakter, for eksempel knyttet til ferdigstillelse av utomhusarbeider, at kommunen finner det ubetenkelig å utstede midlertidig brukstillatelse. I midlertidig brukstillatelse skal det fremgå hvilke arbeider som gjenstår og en frist for ferdigstillelse. For overtakelse som gjennomføres i vinterhalvåret må det påregnes utstedelse av midlertidig brukstillatelse og ikke ferdigattest ettersom søknadspliktige utomhusarbeider ikke kan gjennomføres før klimatiske forhold gjør det mulig.

Adgang til utleie

Eier har full råderett over boligen, og kan fritt leie ut hele eller deler av denne.

Tinglyste heftelser og rettigheter

På eiendommen er det tinglyst følgende heftelser og rettigheter som følger eiendommens matrikkel ved overskjøting til ny hjemmelshaver:

301/133/31:
11.05.1943 – Dokumentnr: 3729 – Registrering av grunn
Denne matrikkelenhet opprettet fra:
Knr:0301 Gnr:133 Bnr:1

16.04.1958 – Dokumentnr: 921090 – Sammenslått med denne matrikkelenhet:
GNR 130 BNR 107

27.01.2023 – Dokumentnr: 99831 – Seksjonering
Opprettet seksjoner:
Snr: 1
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning og grunn
Sameiebrøk: 87/5431
Snr: 2
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning og grunn
Sameiebrøk: 81/5431
Snr: 3
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning og grunn
Sameiebrøk: 69/5431
Snr: 4
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning og grunn
Sameiebrøk: 81/5431
Snr: 5
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning og grunn
Sameiebrøk: 38/5431
Snr: 6
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning og grunn
Sameiebrøk: 37/5431
Snr: 7
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning og grunn
Sameiebrøk: 43/5431
Snr: 8
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning og grunn
Sameiebrøk: 43/5431
Snr: 9
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning og grunn
Sameiebrøk: 45/5431
Snr: 10
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning og grunn
Sameiebrøk: 67/5431
Snr: 11
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning
Sameiebrøk: 87/5431
Snr: 12
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning
Sameiebrøk: 81/5431
Snr: 13
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning
Sameiebrøk: 69/5431
Snr: 14
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning
Sameiebrøk: 81/5431
Snr: 15
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning
Sameiebrøk: 86/5431
Snr: 16
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning
Sameiebrøk: 43/5431
Snr: 17
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning
Sameiebrøk: 43/5431
Snr: 18
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning
Sameiebrøk: 45/5431
Snr: 19
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning
Sameiebrøk: 67/5431
Snr: 20
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning
Sameiebrøk: 87/5431
Snr: 21
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning
Sameiebrøk: 81/5431
Snr: 22
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning
Sameiebrøk: 69/5431
Snr: 23
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning
Sameiebrøk: 81/5431
Snr: 24
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning
Sameiebrøk: 86/5431
Snr: 25
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning
Sameiebrøk: 43/5431
Snr: 26
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning
Sameiebrøk: 43/5431
Snr: 27
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning
Sameiebrøk: 45/5431
Snr: 28
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning
Sameiebrøk: 67/5431
Snr: 29
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning
Sameiebrøk: 87/5431
Snr: 30
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning
Sameiebrøk: 81/5431
Snr: 31
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning
Sameiebrøk: 69/5431
Snr: 32
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning
Sameiebrøk: 81/5431
Snr: 33
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning
Sameiebrøk: 86/5431
Snr: 34
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning
Sameiebrøk: 43/5431
Snr: 35
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning
Sameiebrøk: 43/5431
Snr: 36
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning
Sameiebrøk: 45/5431
Snr: 37
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning
Sameiebrøk: 67/5431
Snr: 38
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning
Sameiebrøk: 127/5431
Snr: 39
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning
Sameiebrøk: 43/5431
Snr: 40
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning
Sameiebrøk: 43/5431
Snr: 41
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning
Sameiebrøk: 45/5431
Snr: 42
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning
Sameiebrøk: 67/5431
Snr: 43
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning og grunn
Sameiebrøk: 44/5431
Snr: 44
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning og grunn
Sameiebrøk: 42/5431
Snr: 45
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning og grunn
Sameiebrøk: 35/5431
Snr: 46
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning og grunn
Sameiebrøk: 66/5431
Snr: 47
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning og grunn
Sameiebrøk: 45/5431
Snr: 48
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning og grunn
Sameiebrøk: 80/5431
Snr: 49
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning
Sameiebrøk: 80/5431
Snr: 50
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning og grunn
Sameiebrøk: 50/5431
Snr: 51
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning og grunn
Sameiebrøk: 66/5431
Snr: 52
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning
Sameiebrøk: 35/5431
Snr: 53
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning og grunn
Sameiebrøk: 72/5431
Snr: 54
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning
Sameiebrøk: 80/5431
Snr: 55
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning
Sameiebrøk: 43/5431
Snr: 56
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning
Sameiebrøk: 59/5431
Snr: 57
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning
Sameiebrøk: 94/5431
Snr: 58
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning
Sameiebrøk: 80/5431
Snr: 59
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning
Sameiebrøk: 50/5431
Snr: 60
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning
Sameiebrøk: 66/5431
Snr: 61
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning
Sameiebrøk: 35/5431
Snr: 62
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning
Sameiebrøk: 85/5431
Snr: 63
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning
Sameiebrøk: 86/5431
Snr: 64
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning
Sameiebrøk: 43/5431
Snr: 65
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning
Sameiebrøk: 59/5431
Snr: 66
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning
Sameiebrøk: 94/5431
Snr: 67
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning
Sameiebrøk: 80/5431
Snr: 68
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning
Sameiebrøk: 50/5431
Snr: 69
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning
Sameiebrøk: 66/5431
Snr: 70
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning
Sameiebrøk: 35/5431
Snr: 71
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning
Sameiebrøk: 85/5431
Snr: 72
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning
Sameiebrøk: 86/5431
Snr: 73
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning
Sameiebrøk: 43/5431
Snr: 74
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning
Sameiebrøk: 59/5431
Snr: 75
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning
Sameiebrøk: 94/5431
Snr: 76
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning
Sameiebrøk: 108/5431
Snr: 77
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning
Sameiebrøk: 104/5431
Snr: 78
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning
Sameiebrøk: 86/5431
Snr: 79
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning
Sameiebrøk: 86/5431
Snr: 80
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning
Sameiebrøk: 43/5431
Snr: 81
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning
Sameiebrøk: 59/5431
Snr: 82
Formål: Bolig
Tilleggsdel: Bygning
Sameiebrøk: 94/5431
Snr: 83
Formål: Næring
Tilleggsdel: Bygning
Sameiebrøk: 42/5431
Gjelder denne registerenheten med flere

Beliggenhet

Ensjøveien 34 har en supersentral beliggenhet, og du har det meste av servicefasiliteter i umiddelbar nærhet og kun 150 meter til Ensjø T-banestasjon med kontinuerlige avganger og kun 5 min. til sentrum. Prosjektet ligger i et etablert boligområde med tilgrensende villabebyggelse. Byggene er formet som en hestesko, rundt et frodig og grønt tun med et hyggelig grøntdrag som følger eiendomsgrensen.

Ensjøbyen er Oslos nye bydel for deg som liker pulsen av byen, men som ønsker å bo luftigere og grønnere til enn midt i sentrum. Gamle bilforretninger erstattes av et levende bydelsliv med nye boligprosjekter, butikker, serveringssteder og andre servicetilbud.

Mellom byggene er det åpne områder som utvikles med grønne lunger og frodige fellesområder. Det er flere barnehager i nabolaget og planlagt ny barneskole i Grenseveien.

Liker du å bevege deg? Ensjø har flere treningssentre og mange trygge gangstier som inviterer til jogging. Ta deg en spasertur og bli kjent med den gamle, sjarmerende trehusbebyggelsen på Kampen og Vålerenga. For deg som er interessert i fotball ligger Intility Arena, Vålerengas nye stadion, bare en kort spasertur unna.

Tomt

Deler av tomtearealet er regulert til offentlig park. Parken skal tilrettelegges for opphold og lek. Oslo kommune skal opparbeide friområdet. Arealet skal fradeles og overskjøtes til kommunen. Tomteareal etter fradeling vil utgjøre ca. 3 500 kvm. Selger tar forbehold om endelig tomtestørrelse etter at fradelingsforretningen er gjennomført. Deler av tomtearealet kan også bli opparbeidet til fortau og fradelt/overskjøtet til kommunen.

Vei, vann og avløp

Vann og avløp er offentlig tilknyttet. Det tas forbehold om etablering av pumpekum, samt pumpekum på grunn- og dreneringsvann, dersom dette er nødvendig på grunn av fallforhold eller fordi det blir vesentlig mye dyrere å etablere selvfall sammenlignet med pumpekummer. Pumpekummer m.m. er i så fall inkludert i selgers kontraktleveranse. Avtale om service og vedlikehold for sameiet må i så fall påregnes.

Regulerings- og arealplaner

Eiendommen er i dag regulert til byggeområde for bolig (S-3230), park (S-4703) se vedlagte reguleringskart og -bestemmelser. Det er regulert fortau som skal opparbeides langs eiendomsgrensen mot Malerhaugveien og på hjørnet Ensjøveien/Langengen.

Hele Ensjøområdet er i ferd med å transformeres fra industri, kontor og næringsdrift til et attraktivt boligområde med servicetilbud og handel rettet mot de som flytter inn i bydelen. Naboeiendommer er regulert til boligformål, park og fortau. Se reguleringskart inntatt i prospektet for ytterligere informasjon, eller kontakt ansvarlig megler.

Eiendommens utgifter

Fellesutgifter vil avhenge av hvilke tjenester sameiet ønsker utført i felles regi. Månedlige fellesutgifter er stipulert til ca. kr 28 – 30 per kvm BRA per måned for et normalt
driftsår, hvor kommunale avgifter, renovasjon, forsikring på byggene, vedlikehold og drift av fellesareal, vaktmester, forretningsførsel, renhold samt strøm på fellesarealer er inkludert. Fordeling av fellesutgifter er regulert i vedtektene.

I tillegg kommer kostnader til fjernvarme og varmtvann som er stipulert til ca. kr 12,- pr kvm BRA pr. måned og fiberaksess (internett) anslått til ca. kr 200 per leilighet per måned. Kostnaden avhenger av leverandør og løsning som velges og vil bli fordelt med likt beløp for hver leilighet. Det må påregnes en 2-4 mnd ekstraordinær innbetaling av felleskostnader ved overtakelse. Innbetalingen er å anse som oppstartskapital for sameiet.

Det tas forbehold om endringer i stipulerte kostnader, da dette er basert på erfaringstall. I tillegg kommer drifts- og vedlikeholdskostnader for garasjekjeller stipulert til ca. kr 300,- per måned per parkeringsplass for første driftsår, og som skal betales av de som disponerer parkeringsplass i garasjeanlegget. Kostnader til varmt tappevann måles individuelt for hver leilighet. A kontoinnbetaling er en del av felleskostnaden, med individuell avregning etter forbruk.

Det ble i 2016 innført eiendomsskatt i Oslo kommune. For 2019 er bunnfradraget kr 4,6 millioner og skattesatsen er 3 promille. Besøk kommunens nettside for ytterligere informasjon, eller kontakt ansvarlig megler.

Formuesverdi

Likningsverdien fastsettes av ligningskontoret etter ferdigstillelse, og er blant annet avhengig av om leiligheten er en primær- eller sekundærbolig. Se www.skatteetaten.no for ytterligere informasjon, eller kontakt ansvarlig megler.

Omkostninger

I tillegg til kjøpesummen må kjøper betale:

1: Dokumentavgift til staten, 2,5% av andel tomteverdi: Kr. 30 820,-
2: Tinglysningsgebyr skjøte: Kr. 585,-
3: Tinglysningsgebyr pant og pantattest: Kr. 585,-
4: Transportgebyr til utbygger: Kr. 35 000,-

Totale omkostninger: Kr. 66 990,-

Total kjøpesum inkl. gebyrer/avgifter og evt. øvrige kostnader: kr.9 166 990

Betalingsbetingelser

Total prisantydning inneholder:
1: Prisantydning kontraktposisjon (merverdi) Kr. 400 000,-
2. Garasjeplass: 450 000,-
2: Innbetalt 10% kjøper 1 Kr. 870 000
3: Rest iht. kjøpekontrakt Kr.7 830 000
4: Tilvalg Kr. 0,-

Total prisantydning utgjør Kr. 9 100 000
Totale Prisantydning inkl. gebyrer/avgifter og evt. øvrige kostnader: kr. 9 166 990

Innbetaling av kjøpesum og omkostninger deles opp i to innbetalinger:

1: Kontant ved kontraktsignering (allerede innbetalt 10%, merverdi for kontraktposisjonen, og transportgebyr til utbygger) kr. 1 305 000

Første delinnbetaling må være fri egenkapital da det ikke er mulig å få sikkerhet i boligen ved delinnbetaling 1. Alternativt må det avklares med banken før bud inngis at det kan tas sikkerhet i en annen bolig ved delinnbetaling 1.

2: Betaling i forkant av overtagelse (resterende kjøpesum og omkostninger iht. kjøpekontrakt, samt tilvalg) kr. 7 861 990

Annen viktig informasjon

Byggherre:
Byggherre for prosjektet er Malerhaugen Park AS, org.nr. 911 812 207, c/o Neptune Properties AS org. nr. 991 975 381, Pb. 1368 Vika, 0114 Oslo.

Fremdrift og ferdigstillelse

Forventet periode for ferdigstillelse 2. kvartal 2023, men denne perioden er foreløpig og ikke bindende og utløser ikke dagmulkt ved eventuelle forsinkelser.

Budgivning

Forbrukerinformasjon om budgivning er vedlagt denne salgsoppgaven.

Alle bud og budforhøyelser må inngis skriftlig. I tillegg må legitimasjon være fremlagt sammen med signatur fra budgiver(e). Vi oppfordrer til gi bud elektronisk via GI BUD knappen på finn.no, eller roislandco.no. Da vil samtlige vilkår bli oppfylt. Eventuelle forhøyelser eller endringer av budet kan bekreftes pr sms eller på e-post. Vi oppfordrer alltid til å kontakte megler pr. telefon i tillegg da forsinkelser i sms og mail kan forekomme.

Ved salg av en kontraktsposisjon er det merverdien, (kjøper 1s gevinst) budgiver skal legge inn bud på. Konferer megler før bud legges inn.

Megler er forpliktet til å legge til rette for en forsvarlig avvikling av budrunden. For at budene skal kunne bli behandlet og videreformidlet skriftlig til alle involverte parter, må ethvert bud ha en tilstrekkelig lang akseptfrist, jf. eiendomsmeglingsforskriften § 6-3. Selger må også skriftlig akseptere budet før aksept kan formidles til budgiver. Akseptfrist bør derfor være på minimum 30 minutter fra budet er mottatt megler, og budforhøyelser må derfor skje i god tid før fristens utløp. Bud kan uansett ikke settes med kortere frist enn kl.12.00 føForbrukerinformasjon om budgivning er vedlagt denne salgsoppgaven.

Alle bud og budforhøyelser må inngis skriftlig. I tillegg må legitimasjon være fremlagt sammen med signatur fra budgiver(e). Vi oppfordrer til gi bud elektronisk via GI BUD knappen på finn.no, eller roislandco.no. Da vil samtlige vilkår bli oppfylt. Eventuelle forhøyelser eller endringer av budet kan bekreftes pr sms eller på e-post. Vi oppfordrer alltid til å kontakte megler pr. telefon i tillegg da forsinkelser i sms og mail kan forekomme.

Megler er forpliktet til å legge til rette for en forsvarlig avvikling av budrunden. For at budene skal kunne bli behandlet og videreformidlet skriftlig til alle involverte parter, må ethvert bud ha en tilstrekkelig lang akseptfrist, jf. eiendomsmeglingsforskriften § 6-3. Selger må også skriftlig akseptere budet før aksept kan formidles til budgiver. Akseptfrist bør derfor være på minimum 30 minutter fra budet er mottatt megler, og budforhøyelser må derfor skje i god tid før fristens utløp. Bud kan uansett ikke settes med kortere frist Forbrukerinformasjon om budgivning er vedlagt denne salgsoppgaven.

Alle bud og budforhøyelser må inngis skriftlig. I tillegg må legitimasjon være fremlagt sammen med signatur fra budgiver(e). Vi oppfordrer til gi bud elektronisk via GI BUD knappen på finn.no, eller roislandco.no. Da vil samtlige vilkår bli oppfylt. Eventuelle forhøyelser eller endringer av budet kan bekreftes pr sms eller på e-post. Vi oppfordrer alltid til å kontakte megler pr. telefon i tillegg da forsinkelser i sms og mail kan forekomme.

Ved salg av en kontraktsposisjon er det merverdien, (kjøper 1s gevinst) budgiver skal legge inn bud på. Konferer megler før bud legges inn.

Megler er forpliktet til å legge til rette for en forsvarlig avvikling av budrunden. For at budene skal kunne bli behandlet og videreformidlet skriftlig til alle involverte parter, må ethvert bud ha en tilstrekkelig lang akseptfrist, jf. eiendomsmeglingsforskriften § 6-3. Selger må også skriftlig akseptere budet før aksept kan formidles til budgiver. Akseptfrist bør derfor være på minimum 30 minutter fra budet er mottatt megler, og budforhøyelser må derfor skje i god tid før fristens utløp. Bud kan uansett ikke settes med kortere frist enn kl.12.00 første virkedag etter siste annonserte visning. Etter at eiendommen er solgt vil kjøper og selger få tilsendt budjournal. Øvrige budgivere kan få utlevert kopi av budjournalen i anonymisert form.

I henhold til eiendomsmeglingsforskriften § 6-3 første ledd har megler en plikt til å oppfordre oppdragsgiver (selger) til ikke å ta imot bud direkte fra budgiver, men henvise til megler. Megler oppfordrer til å lese retningslinjene for budgivning vedlagt salgsoppgaven. Forbrukerinformasjon om budgivning er vedlagt denne salgsoppgaven.

Alle bud og budforhøyelser må inngis skriftlig. I tillegg må legitimasjon være fremlagt sammen med signatur fra budgiver(e). Vi oppfordrer til å gi bud elektronisk via GI BUD knappen på finn.no, eller roislandco.no. Da vil samtlige vilkår bli oppfylt. Eventuelle forhøyelser eller endringer av budet kan bekreftes pr SMS eller på e-post. Vi oppfordrer alltid til å kontakte megler pr. telefon i tillegg da forsinkelser i SMS og mail kan forekomme.

Megler er forpliktet til å legge til rette for en forsvarlig avvikling av budrunden. For at budene skal kunne bli behandlet og videreformidlet skriftlig til alle involverte parter, må ethvert bud ha en tilstrekkelig lang akseptfrist, jf. eiendomsmeglingsforskriften § 6-3. Selger må også skriftlig akseptere budet før aksept kan formidles til budgiver. Akseptfrist bør derfor være på minimum 30 minutter fra budet er mottatt megler, og budforhøyelser må derfor skje i god tid før fristens utløp. Bud kan uansett ikke settes med kortere frist enn kl.12.00 første virkedag etter siste annonserte visning. Lørdag regnes ikke som virkedag. Etter at eiendommen er solgt vil kjøper og selger få tilsendt budjournal. Øvrige budgivere kan få utlevert kopi av budjournalen i anonymisert form. I henhold til eiendomsmeglingsforskriften § 6-3 første ledd har megler en plikt til å oppfordre oppdragsgiver (selger) til ikke å ta imot bud direkte fra budgiver, men henvise til megler. Megler oppfordrer til å lese retningslinjene for budgivning vedlagt salgsoppgaven.

Lovanvendelse

Avtalen mellom kjøper 1 (videreselgeren av kontrakten) og kjøper 2 (ny kjøper), blir regulert av avhendingsloven, kjøpsloven eller forbrukerkjøpsloven.

Interessenter må sette seg inn i salgsoppgaven utarbeidet i forbindelse med salg av kontraktsposisjonen, samt kjøpekontrakten med tilhørende dokumenter signert av kjøper 1 og selger (utbygger), før bud inngis.

Det forutsettes at hjemmel overføres til kjøper. Hvis kjøper ikke ønsker hjemmelsoverføring av eiendommen, må det tas forbehold om dette i budet.

Ingen kan direkte eller indirekte erverve mer en to boligseksjoner i et boligsameie jf. eierseksjonsloven § 23. Dersom et erverv har funnet sted i strid med eierseksjonslovens regler kan Kartverket nekte overskjøting. Dersom overskjøting blir nektet, er kjøper likevel forpliktet til å gjennomføre handelen med selger, og oppgjør til selger vil finne sted tross manglende overskjøting.

Videresalg

Dette gjelder salg av en kontraktposisjon for en konkret bolig under oppføring. Ny kjøper overtar selgers (førstegangskjøpers) rettigheter og forpliktelser iht. opprinnelig kontrakt. Ved kjøp av kontraktposisjon må hovedkontrakten overtas med alle rettigheter og plikter, herunder betalingsvilkår og de lovpålagte garantier. Opprinnelig kontrakt regulerer alle forhold knyttet til leveransen av boligen. Det forutsettes at kjøper grundig har gjennomgått den opprinnelige kjøpekontrakten med tilhørende vedlegg, før bud inngis.
Handelen reguleres av kjøpekontrakt som inngås etter at kjøpstilbud på kontraktposisjonen er akseptert. Det tas forbehold om at utbygger aksepterer transport av opprinnelig kontrakt og at garantistiller godkjenner transport av garantien/e. Eventuelle forbehold som kjøper har tatt skal være avklart.

Ved signering av transportkontrakt skal kjøper av kontraktsposisjonen (kjøper 2) innbetale kjøper 1’s allerede innbetalte 10%, merverdien (kjøper 1’s gevinst), samt transportgebyret til utbygger. Kjøper 1 vil få tilbakebetalt sin 10% med fratrekk for meglerkostnadene ved salg. Kjøper 1’s gevinst ved videresalget (merverdien) vil bero på meglers klientkonto frem til kjøper 2 har overtatt leiligheten og fått rettsvern for sitt erhverv. Opptjente renter på merverdien tilfaller kjøper 1 (selger av kontrakten).

Dersom kjøper 2 er forbruker, faller pliktene hans til å betale merverdien bort dersom entreprenøren ikke ferdigstiller boligen, jf. Avhendingsloven §1-1 fjerde ledd. Kjøper 1 har likevel ikke noe ansvar for mangelfull eller forsinket levering fra selgers side, og kjøper plikter å betale hele merverdien i disse tilfellene. Dette gjelder selv om mangelen er vesentlig og gir kjøper 2 rett til å heve kontrakten med selger.

Skulle noe virke uklart, kontakt megler.

Garantier

Garanti som Selger (utbygger) har stilt i medhold av buofl. § 12 og eventuelt § 47 kan gjøres gjeldende av Kjøper 2 som Kjøper 1 sin rettsetterfølger (jf. buofl. § 12, 6. ledd).

Garantien etter buofl. § 12, som minst lyder på 3% av vederlaget i perioden før overtagelse og 5 % i perioden frem til 5 år etter overtagelsen, er beregnet av opprinnelig kjøpesum mellom Selger og Kjøper 1 i henhold til kjøpekontrakt.

Hvitvaskingsreglene

Iht. lov av 6. mars 2009 nr. 11 om hvitvasking og terrorfinansiering er megler pliktig å gjennomføre legitimasjonskontroll av oppdragsgiver og kjøper. Reelle rettighetshavere skal også kartlegges. Dersom partene ikke oppfyller lovens krav til legitimasjon kan megler ikke etablere kundeforhold. Er det mistanke om at transaksjonen har tilknytning til utbytte av en straffbar handling, eller forhold som rammes av straffeloven §§ 131 til 136A kan megler stanse gjennomføringen av transaksjonen. Megler kan ikke holdes ansvarlig for de konsekvenser dette vil kunne medføre. Kjøper oppfordres til å innbetale den del av kjøpesummen som ikke kommer fra låneinstitusjon, i en samlet innbetaling fra egen konto i norsk bank.

Eier

Kai Rune Uldal

Meglers vederlag

Meglers vederlag betales av selger og er avtalt til:

 
Fastpris: 60 000,00

Tilretteleggingsgebyr: kr.10.000
Markedsføringspakke: kr. 16.900/9.900
Oppgjørshonorar: kr. 6.950
Inneståelse- og utleggshonorar: kr. 1.950
Oppslag eiendomsregister: kr. 700
 
Megler har i tillegg krav på dekning av utlegg. 

Opplysninger om oppdraget

Oppdragsnummer: 3-0031/23

Ansvarlig Megler

Anne Heidi Rødal

Dato

Sist oppdatert: 11.05.2023

Tilbake til toppen