Flott og gjennomgående 3-roms leilighet med fin standard | To franske balonger | Vannbåren gulvvarme

Lidenskap for nybygg

Flott og gjennomgående 3-roms leilighet med fin standard | To franske balonger | Vannbåren gulvvarme

Sinsenveien 51D, 0585 OSLO

Geotag
Prisantydning
kr 6 990 000,-
Total Prisantydning
kr 6 990 000,-
Omkostninger
kr 175 840,-
Totalpris inkl.omk
kr 7 165 840,-
Fellesutgifter/mnd
kr 3 589,-
P-ROM
67 m2
BRA
70 m2
Rom
3
Etasje
2
Eierform
Eierseksjon
Byggeår
2025
Energimerke
Grønn B

Registrer interesse

Meld din interesse så tar vi kontakt med deg og holder deg orientert om boligen!

Flott 3-roms selveierleilighet beliggende i byggets 2. etasje med god standard. Leiligheten inneholder 2 soverom med god plass til garderobe, flott flislagt bad, innvendig bod og åpen stue-/kjøkkenløsning. Borgen på Løren ligger i fin avstand fra Øker, Sinsen og Løren. Her har man alt av servicetilbud i nærheten som: Matbutikker, kaffeer, kollektivt tilbud og rekresjonsområdet.

* Alt er nytt og ingen har bodd her før deg
* Moderne kjøkken med integrerte hvitevarer
* 1-stavs eikeparkett
* Vannbåren gulvvarme
* Balansert ventilasjon med varmegjenvinning
* Heis
* Felles takterrasse
* TEK 17 og BREEAM-miljøsertifisering
* Nærhet til kollektivt

Jens Ulrik Bacher

Eiendomsmegler MNEF

92297951jens@roislandco.no

Eiendommen

Knr. 301 Gnr. 83 Bnr. 552 Snr. 50

Areal og innhold

Totalt bruksareal BRA: 70 kvm
BRA-i: 70 kvm
 
Ikke målbare arealer: 
 
Arealbeskrivelse;
Arealet er beregnet ut fra Norsk standard NS 3940:2023. BRA-i: Internt arealet innenfor boligens omsluttende vegger, inkludert sjakt. BRA-e: Eksternt areal som boligen har eksklusiv bruksrett til, men som ikke ligger i boligen, f.eks. kjellerbod. BRA-b: Areal for innglasset balkong med veggareal. Total BRA = Summen av BRA-i, BRA-e og BRA-b. TBA er areal på terrasse og balkong. Arealet oppgis ved salg, men inngår ikke i BRA. Oppgitt romareal er netto romareal. De oppgitte arealer er å betrakte som cirka-arealer.

Standard

Rom for rom:

Entré:
Leiligheten har en entré med veggfarge klassisk hvit som er gjennomgående i leiligheten. Det leveres komplett porttelefonanlegg fra Defigo med display, 2-veis tale og fjernåpning av hovedinngangsdør fra hver leilighet. På gulvet leveres en 1-stav parkett.

I tilknytning til entréen ligger en teknisk bod på ca. 3,2 m² som inneholder aggregat til den balanserte ventilasjonen som er i leiligheten. Dette gir et behagelig inneklima. I innvendig bod blir antall stikkontakter til passet rommets funksjon, men ikke færre enn 2 uttak. Det leveres ikke stikkontakt i sportsbod i kjeller.

Stue/kjøkken:
Videre fra entréen kommer du inn til stuen på ca. 27,7 m². Det leveres et moderne og tidløst kjøkken fra HTH med integrerte hvitevarer fra Siemens. I stue delen har man fransbalkong.

Bad:
Leiligheten har et innbydende bad på ca. 4,7 m². Det leveres et stilrent og minimalistisk servantskap skuffer..
Det leveres:
– Rør-i-rør system.
– Gulvvarme
– Downlights i tak med dimmer
– Opplegg for vaskemaskin/tørketrommel

Soverom:
Fra stuen(kjøkken delen er det inngang til soverom 2 på 10.1 kvm med plass til seng, garderobeskap og nattbord. Fra entre er det adkomst til soverom 1 med god plass til garderobeløsning, dobbeltseng og nattbord. Soverom 2 har i tillegg en franskbalkong.

Parkering

Gateparkering etter områdets bestemmelser.

Oppvarming

Boligen leveres med termostatstyrt vannbåren gulvvarme tilknyttet fjernvarmeanlegg i entré, stue/kjøkken og på bad. Øvrige rom leveres uten oppvarming, men Kjøper 1 har oppgradert soverom med vannbåren gulvvarme.

Ventilasjon:
Det leveres anlegg for balansert ventilasjon med varmegjenvinning, med eget aggregat for hver leilighet. Avtrekk fra kjøkken, bad og bod via avtrekksventiler. Tilluft til øvrige rom via ventil i vegg/tak og overstrømning via spalte under dør. Ventilasjonsaggregat plasseres i bod. Luftinntak i fasade og avkast over tak.

VVS:
Innvendig vannledninger legges som rør-i-rør med fordelerskap plassert på vegg over sisterne og i tak på bad. Hver leilighet vil ha egen stoppekran plassert i fordelerskap.

Varmtvann leveres fra sentralt tilknyttet fjernvarme. Det vil være egne målere for varme, varmtvann og kaldtvann i hver leilighet. Sanntidsoversikt over leilighetens energiforbruk visualiseres på display i entré.

Leilighetene får installert sprinkleranlegg med synlige sprinklerhoder for brannslokking plassert på øvre del av vegger, ev. i tak der det er nedforet himling. Antall og plassering iht. krav.

Dersom beboelsesrom ikke har vegg- eller fastmonterte varmekilder ved visning følger dette heller ikke med.

Bebyggelse

Konstruksjon: Byggene er fundamentert på fjell. Husene bygges med bærekonstruksjoner i stål og betong. Etasjeskiller utføres med hulldekkeelementer i betong

Fasade: Fasadene består av isolerte klimavegger med innvendig gipsplatebekledning, utvendig trefarget platekledning og lys tegl, jf fasadetegninger. Andre farger på platekledning vil kunne forekomme på utvalgte området, f.eks ved inngangspartier og karnapper.

Yttertak: Takoppbygg kles med fasademateriale lik hovedkledning bygg.

Balkonger/Terrasser/Uteplasser: Balkonger i grå betong med tremmegulv av impregnert tre, avrenning i forkant. Underside av balkonger i ubehandlet betong.

Brannsikring: Røyk-/brannvarslere iht. krav. Det er levert ett brannslukningsapparat (pulverapparat). Fellesarealer med fullsprinkling av alle arealer bortsett fra enkelte tekniske rom.

Inngangsdør til leilighet leveres med kikkhull og er sikkerhetsdører i tre, glatt fasade malt i farge NCS S 0500-N på innsiden.

Porttelefon og adgangstelefon: Det er komplett porttelefonanlegg med display, 2-veis tale og fjernåpning av hovedinngangsdør fra hver leilighet.

Selger har fylt ut egenerklæringsskjema i forbindelse med salget. Egenerklæringsskjemaet følger vedlagt denne salgsoppgaven. Selger har ikke bebodd leiligheten og har derfor ingen eller lite kjennskap til leiligheten.

Ferdigattest

Det foreligger ikke ferdigattest på eiendommen, men midlertidig brukstillatelse. Denne ble gitt den 22.05.25.
 
Gjenstående arbeid:
– Fallunderlag for lek
– Fast dekke
– Lekeutstyr
– Planter
– Kanter og gjerder.
 
Det er utbyggers plikt å fremskaffe ferdigattest på eiendommen. Det gjøres oppmerksom på at midlertidig brukstillatelse eller ferdigattest på foreligge før kjøper kan ta i bruk eiendommen. Kjøper er gjort kjent med at det kan ta lang tid i etterkant av ferdigstillelse av et bygg, før ferdigattest foreligger. Kjøper kan ikke nekte overtagelse ved manglende ferdigattest, dersom midlertidig brukstillatelse foreligger. 
 
Kjøper overtar eiendommen slik den fremstår på visning.

Adgang til utleie

Leiligheten kan leies ut i sin helhet. 
 
Ved utleie av boligen skal det straks gis skriftlig melding til styret og til sameiets forretningsfører iht. sameiets vedtekter.
 
Utleier er ansvarlig for at boligen har forsvarlig radonverdier. I normaltilfeller er det kun nødvendig å måle radon i leiligheter med bakkekontakt, samt etasjen over. 

Tinglyste heftelser og rettigheter

På eiendommen er det tinglyst følgende heftelser og rettigheter som følger eiendommens matrikkel ved overskjøting til ny hjemmelshaver:

301/83/552/50:
21.01.1969 – Dokumentnr: 1136 – Best. om vann/kloakkledn.
Bestemmelse om bebyggelse
Med flere bestemmelser
Overført fra: Knr:0301 Gnr:83 Bnr:552
Gjelder denne registerenheten med flere

14.11.1978 – Dokumentnr: 25142 – Bestemmelse om veg
Bestemmelse om gjerde
Bestemmelse om kloakkledning
Vedtak av visse vilkår vedr. utskillelse/bebyggelse
av denne eiendom
Overført fra: Knr:0301 Gnr:83 Bnr:552
Gjelder denne registerenheten med flere

01.08.1979 – Dokumentnr: 19280 – Erklæring/avtale
Bestemmelse om trafostasjon/kiosk
Overført fra: Knr:0301 Gnr:83 Bnr:552
Gjelder denne registerenheten med flere

26.03.1982 – Dokumentnr: 8584 – Best. om vann/kloakkledn.
Kan ikke slettes uten samtykke fra kommunen
Overført fra: Knr:0301 Gnr:83 Bnr:552
Gjelder denne registerenheten med flere

11.11.1982 – Dokumentnr: 30930 – Erklæring/avtale
Bestemmelse om trafostasjon/kiosk
Overført fra: Knr:0301 Gnr:83 Bnr:552
Gjelder denne registerenheten med flere

31.01.1984 – Dokumentnr: 4704 – Bestemmelse om gjerde
Med flere bestemmelser
Overført fra: Knr:0301 Gnr:83 Bnr:552
Gjelder denne registerenheten med flere

13.08.1998 – Dokumentnr: 46705 – Erklæring/avtale
Bestemmelse om adkomstrett
Kan ikke slettes uten samtykke fra Plan og bygningsetaten
Overført fra: Knr:0301 Gnr:83 Bnr:552
Gjelder denne registerenheten med flere

29.05.2020 – Dokumentnr: 2522335 – Bestemmelse om adkomstrett
Rettighetshaver: Knr:0301 Gnr:83 Bnr:32
Kan ikke slettes uten samtykke fra: Oslo Kommune
Org.nr: 958 935 420
Rett til ferdsel og opphold på felles utomhusarealer
Overført fra: Knr:0301 Gnr:83 Bnr:552
Gjelder denne registerenheten med flere

29.05.2020 – Dokumentnr: 2522409 – Bestemmelse om adkomstrett
Kan ikke slettes uten samtykke fra: Oslo Kommune
Org.nr: 958 935 420
Rettighetshaver allmennheten
Rett til fri ferdsel og opphold på den delen av eiendommen som er avsatt til torg
Kan ikke endres uten samtykke fra Oslo kommune
Overført fra: Knr:0301 Gnr:83 Bnr:552
Gjelder denne registerenheten med flere

18.09.2020 – Dokumentnr: 3049429 – Registerenheten kan ikke disponeres over uten samtykke fra rettighetshaver
Rettighetshaver: Røisland & Co Eiendomsmegling AS
Org.nr: 994 194 410
Overført fra: Knr:0301 Gnr:83 Bnr:552
Gjelder denne registerenheten med flere

05.05.2021 – Dokumentnr: 527698 – Erklæring/avtale
Rettighetshaver: Oslo Kommune
Org.nr: 958 935 420
Bestemmelse om hovedledninger med kummer
Adkomstrett for drift og vedlikehold av anlegg/ledninger/kabler
Bestemmelse om bebyggelse i nærheten av anlegg/ledninger/kabler
Bestemmelse om endring i terrenget i nærheten av anlegg/ledninger/kabler
Overført fra: Knr:0301 Gnr:83 Bnr:552
Gjelder denne registerenheten med flere

25.05.2021 – Dokumentnr: 604633 – Erklæring/avtale
Rettighetshaver: Oslo Kommune
Org.nr: 958 935 420
Bestemmelse om hovedledninger med kummer
Adkomstrett for drift og vedlikehold av anlegg/ledninger/kabler
Bestemmelse om bebyggelse i nærheten av anlegg/ledninger/kabler
Bestemmelse om endring i terrenget i nærheten av anlegg/ledninger/kabler
Overført fra: Knr:0301 Gnr:83 Bnr:552
Gjelder denne registerenheten med flere

07.03.2022 – Dokumentnr: 259746 – Registerenheten kan ikke disponeres over uten samtykke fra rettighetshaver
Rettighetshaver: Røisland & Co Eiendomsmegling AS
Org.nr: 994 194 410
Overført fra: Knr:0301 Gnr:83 Bnr:552
Gjelder denne registerenheten med flere

21.02.2023 – Dokumentnr: 189922 – Bestemmelse om gjerde
Rettighetshaver: Oslo Kommune
Org.nr: 958 935 420
Overført fra: Knr:0301 Gnr:83 Bnr:552
Gjelder denne registerenheten med flere

21.02.2023 – Dokumentnr: 189922 – Bestemmelse om vann/kloakk
Rettighetshaver: Oslo Kommune
Org.nr: 958 935 420
Bestemmelse om vedlikehold av anlegg/ledninger
Overført fra: Knr:0301 Gnr:83 Bnr:552
Gjelder denne registerenheten med flere

21.02.2023 – Dokumentnr: 189922 – Bestemmelse om elektriske ledninger/kabler
Rettighetshaver: Elvia AS
Org.nr: 980 489 698
Adkomstrett for drift og vedlikehold av anlegg/ledninger/kabler
Overført fra: Knr:0301 Gnr:83 Bnr:552
Gjelder denne registerenheten med flere

16.05.2023 – Dokumentnr: 508543 – Bestemmelse om nettstasjon
Rettighetshaver: Elvia AS
Org.nr: 980 489 698
Bestemmelse om vedlikehold av anlegg/ledninger
Adkomstrett for drift og vedlikehold av anlegg/ledninger/kabler
Bestemmelse om bebyggelse i nærheten av anlegg/ledninger/kabler
Overført fra: Knr:0301 Gnr:83 Bnr:552
Gjelder denne registerenheten med flere

15.09.2023 – Dokumentnr: 1003707 – Erklæring/avtale
Rettighetshaver: Knr:0301 Gnr:83 Bnr:549
Kan ikke slettes uten samtykke fra: Oslo Kommune
Org.nr: 958 935 420
Bestemmelse om bruk av utealreal
Overført fra: Knr:0301 Gnr:83 Bnr:552
Gjelder denne registerenheten med flere

15.09.2023 – Dokumentnr: 1003707 – Erklæring/avtale
Rettighetshaver: Knr:0301 Gnr:83 Bnr:550
Rettighetshaver: Knr:0301 Gnr:83 Bnr:551
Kan ikke slettes uten samtykke fra: Oslo Kommune
Org.nr: 958 935 420
Bestemmelse om bruk av uteareal
Overført fra: Knr:0301 Gnr:83 Bnr:552
Gjelder denne registerenheten med flere

15.09.2023 – Dokumentnr: 1003707 – Erklæring/avtale
Kan ikke slettes uten samtykke fra: Oslo Kommune
Org.nr: 958 935 420
Gjenside bruksrett til vedlikehold av anlegg/bygninger/bygningsmasse
Overført fra: Knr:0301 Gnr:83 Bnr:552
Gjelder denne registerenheten med flere

15.09.2023 – Dokumentnr: 1003707 – Bestemmelse om vann/kloakk
Kan ikke slettes uten samtykke fra: Oslo Kommune
Org.nr: 958 935 420
Bestemmelse om gjensidig rett til stikkledninger
Bestemmelse om grøfter/kummer
Adkomstrett for drift og vedlikehold av anlegg/ledninger/kabler
Bestemmelse om solidaransvar
Overført fra: Knr:0301 Gnr:83 Bnr:552
Gjelder denne registerenheten med flere

13.10.2023 – Dokumentnr: 1131854 – Bruksrett
Rettighetshaver: Knr:0301 Gnr:83 Bnr:549
Rettighetshaver: Knr:0301 Gnr:83 Bnr:550
Rettighetshaver: Knr:0301 Gnr:83 Bnr:551
Rettighetshaver: Knr:0301 Gnr:83 Bnr:553
Overført fra: Knr:0301 Gnr:83 Bnr:552
Gjelder denne registerenheten med flere

13.10.2023 – Dokumentnr: 1131854 – Bestemmelse om adkomstrett
Rettighetshaver: Hafslund Celsio AS
Org.nr: 977 296 919
Overført fra: Knr:0301 Gnr:83 Bnr:552
Gjelder denne registerenheten med flere

13.10.2023 – Dokumentnr: 1132083 – Bestemmelse om adkomstrett
Rettighetshaver: Knr:0301 Gnr:83 Bnr:549
Overført fra: Knr:0301 Gnr:83 Bnr:552
Gjelder denne registerenheten med flere

13.10.2023 – Dokumentnr: 1132125 – Bestemmelse om jordvarme/jordsløyfe/fjernvarme
Rettighetshaver: Knr:0301 Gnr:83 Bnr:548
Rettighetshaver: Knr:0301 Gnr:83 Bnr:549
Rettighetshaver: Knr:0301 Gnr:83 Bnr:550
Rettighetshaver: Knr:0301 Gnr:83 Bnr:551
Rettighetshaver: Knr:0301 Gnr:83 Bnr:552
Adkomstrett for drift og vedlikehold av anlegg/ledninger/kabler
Overført fra: Knr:0301 Gnr:83 Bnr:552
Gjelder denne registerenheten med flere

13.10.2023 – Dokumentnr: 1132310 – Erklæring/avtale
Rettighetshaver: Knr:0301 Gnr:83 Bnr:549
Bestemmelse om ventilasjonsføringer og adkomstrett for vedlikehold og reparasjon
Overført fra: Knr:0301 Gnr:83 Bnr:552
Gjelder denne registerenheten med flere

16.09.2024 – Dokumentnr: 1953742 – Seksjonering
Opprettet seksjoner:
Snr: 50
Formål: Bolig
Sameiebrøk: 70/5696

Beliggenhet

Borgen på Løren er sentralt plassert på Løren, med kort vei til flere hyggelige parkanlegg, og samtidig omkranset av storbyens fasiliteter i behagelig avstand. Her finner man trygge oppvekstvilkår, både i selve prosjektet og i nærområdet. Gangavstand til skoler, barnehager og fritidsaktiviteter bidrar til en enklere hverdag, uten at man er avhengig av bil til en hver tid. Dagligvarehandel og busstopp like rundt hjørnet, samt kort gangavstand til Løren Torg med apotek, blomsterbutikk, ferskvarebutikk og tilknyttede spisesteder som blant annet tilbyr sushi, indisk og pizza.

Den aktivitetslystne kan for eksempel ta turen til Sinsenparken, hvor man finner Sinsen Tennisklubb. 5 minutter med sykkel, og du befinner deg på Hasle/Løren idrettsanlegg med fotballbaner og egen ishall. Herfra kan man sykle videre til Bjerke Travbane med spennende løp, uavhengig av om man har peiling på hest. Torshovdalen og Muselunden må også nevnes, med store gressletter, perfekt for lek og morro, lørdagslunsj i sommersol eller aking og skigåing vinterstid. Kort oppsummert; I og rundt Borgen har man nesten alt man kan be om, og kort avstand til resten!

Adkomst

Adkomst via Sinsenveien. Se kart for ytterligere beskrivelse av adkomst til eiendommen.
 
Det vil bli skiltet med Røisland & Co visningsskilt ved fellesvisninger.

Barnehage og Skole

I første etasje på hus D og E er det planlagt og ferdigstilt en 4-avdelings barnehage. Barnehagen har et stort uteareal med gode solforhold og skjermet for støy. Utearealene ligger i direkte tilknytning til fremtidige Lille Løren park, noe som gir et utvidet tilbud for barna.

Barnehagens plassering er i første etasje i både bygg D o g E. Barnehagens uteoppholdsarealer inngår ikke i felles oppholdsarealer, men det legges til rette for bruk av Sameiet etter stengetid for barnehagen.

Tomt

Nåværende tomtebetegnelse for hele prosjektet Borgen er gnr. 83 gnr. 61. Eiendommen skal fradeles på et senere tidspunkt. Sameiets tomt skal opprettes med egen matrikkel og eiendommen vil bli seksjonert. Eiendommen vil få eiet tomt. Tomtenes areal er ennå ikke fastsatt. På deler av gnr. 83 gnr. 61 skal det opparbeides fortau, gang-/sykkelvei, gatetun og park som skal eies og driftes av Oslo kommune.

Vei, vann og avløp

Eiendommen har adkomst via kommunal vei.
 
Eiendommen er tilknyttet kommunalt ledningsnett via private stikkledninger. Sameiet er ansvarlig for private stikkledninger til bygningen.

Regulerings- og arealplaner

Eiendommen er regulert til bolig/forretning/barnehage/annen eller privat tjenesteyting (kultur, helse, velvære)/kontor/bevertning, 07.04.25. Utsnitt av plan med tilhørende bestemmelser kan fås ved henvendelse til megler.

Skanska/Selvaag/OBOS har alle prosjekter i produksjon rundt på området.
Vanlig arbeidstid for Skanska (bygg E/D i Borgen) er:
– man – fre 0700 – 1800
– helger etter avtale, men ikke støyende arbeider

Vedtatt regulering for Sinsenveien 55 («Rema 1000-tomten») er vist med hvit boks i vedlagte illustrasjon over hele prosjektet. Det er per tid ikke planlagt utbygging av Sinsenveien 55.

Sør for Borgen kommer prosjektet Lille Løren Park (Selvaag – https://www.selvaagbolig.no/oslo/lillelorenpark/).

Vest for bygg A er området regulert iht. småhusplanen S-4220. Øst for bygg A ligger bygg E med en kote + 149,1. Se også snitt som ligger ved salgsoppgaven hvor foreslått fremtidig bebyggelse er markert for eiendommene i sør og vest.

Planer i nærområdet:
Aker sykehus
Det er vedtatt reguleringsplan for Aker sykehus. Nye Aker sykehus skal bygges ut i to etapper og det vil sendes inn flere søknader innenfor de ulike feltene i den nylig vedtatte planen for området. I første etappe (2023-2024) vil det bli sendt inn rivesøknader, søknad om omlegging av hovedvannledning, oppføring av ny bebyggelse, ombygging av internvei samt trafikksikkerhetstiltak og oppgradering i Sinsenveien. I etappe to (2025-2030) er det lagt opp til at det skal sendes inn søknader for ny bebyggelse, rehabilitering av eksisterende bygg og opparbeidelse av akser og torg.

Bygget nærmest prosjektet Borgen er et forsyningssenter. Vedlagt i salgsoppgaven ligger illustrasjoner av bygget.
Sweco Norge AS bistår Helse Sør Øst RHF (org.nr. 991324968) med søknad om rammetillatelse for bebyggelse i hovedsak på området som i reguleringsplanen for Aker sykehus er definert som o_felt 4 forsyningssenter, som skal inneholde bygg for vare- og distribusjonssentral.
Utsnitt av plan med tilhørende bestemmelser kan fås ved henvendelse til megler.

Eiendommens utgifter

Felleskostnadene er kr. 3.589,- pr. mnd., og inkluderer: Forretningsførsel, felles bygningsforsikring, drift og vedlikehold.

Felleskostnadene er fordelt:
– Felleskostnader brøk kr. 2.940,-
– Felleskostnader likt kr. 350,-
– Bredbånd kr. 299,-.

A-konto varme kommer i tillegg til felleskostnader og avregnes direkte fra Smartly/Lyse til den enkelte seksjon.

I tillegg til felleskostnadene kommer det en startkapital på kr. 2.940,- – Basert på info datert 05.06.2025.
 
Felleskostnadene justeres normalt en til to ganger årlig i forhold til sameiets faktiske utgifter.
 
Kjøper må selv tegne innboforsikring.

Nåværende eier har ikke bebodd leiligheten og har derfor ingen kjennskap til nøyaktig forbruk.
 
Utgiftene er basert på nåværende eiers forbruk.

Det er opp til kommunen selv om det skal betales eiendomsskatt eller ikke. Det er i Oslo kommune vedtatt eiendomsskatt. Skattesatsen for 2024 er 2,8 promille. Eiendomsskattegrunnlaget er 70% av boligverdien, og bunnfradraget er 4,7 millioner. Satsen for for beregningsgrunnlaget til eiendomsskatten blir fastsatt årlig av bystyret. Eiendomsskatten vil derfor kunne variere fra år til år. Det er per tid ikke registrert noen eiendomsskatt for leiligheten, men det kan forekomme i fremtiden.

Formuesverdi

Boligen er nyoppført og det foreligger derfor ikke formuesverdi p.t.
 
For mer informasjon, se skatteetatens hjemmeside og kalkulator for beregning av formuesverdi. 

Omkostninger

I tillegg til kjøpesummen må kjøper betale:
1: Dokumentavgift til staten, 2,5% av kjøpesum og leilighetens andel av eventuell fellesgjeld: Kr. 174 750 (Forutsatt salgssum: Kr. 6 990 000,00)
2: Tinglysningsgebyr skjøte: Kr. 545,-
3: Tinglysningsgebyr pant og pantattest: Kr. 545,-
 
Totale omkostninger: Kr. 175 840,-
 
Total kjøpesum inkl. gebyrer/avgifter og evt. øvrige kostnader ved kjøp til prisantydning: Kr. I tillegg kommer valgfri Boligkjøperforsikring hos HELP Forsikring AS:
 
Borettslag/aksjeleilighet: kr. 4 400,-
Selveierleilighet/rekkehus: kr. 7.900,-.
Ene-/tomannsbolig/tomt: kr. 12 200,-
 
Kjøper har også muligheten til å velge Boligkjøperforsikring PLUSS til kr. 10.700,- med et årlig abonnement på kr. 2.800,-. Se ytterligere informasjon om Boligkjøperforsikring vedlagt i salgsoppgaven.

Annen viktig informasjon

Utbygger/opprinnelig selger av prosjektet:
Byggherre er Skanska Eiendomsutvikling AS. Org.nr. 979 476 256.
Entreprenør er Skanska Norge AS. Org.nr. 943 049 467.

Barnehage:
Utbygger har informert om at Oslo Kommune har gitt beskjed om at de velger å trekke seg fra kontrakten om kjøp av barnehage i prosjektet Borgen. Skanska ferdigstiller barnehagen iht. fremdriftsplan, men det er usikkert om hvem som vil være barnehagedriver. Skanska vil komme tilbake med ytterligere informasjon når dette er avklart.

Om prosjektet:
På Skanska Eiendomsutviklings prosjekt i Sinsenveien 51-53, Borgen, skal det bygges totalt 281 leiligheter samt barnehage. Borgen består av 4 salgs- og byggetrinn, hvorav’ denne beskrivelsen gjelder Bygg A med 52 leiligheter. De

Eiendomsorganisering på Borgen
• Borgen 1 Boligsameie – Hus B + C – 154 seksjoner
• Borgen 2 Boligsameie – Hus A – 52 seksjoner
• Borgen 3 Boligsameie – Hus D + E – 75 seksjoner
• Borgen Driftsforening – Drift utearealer, fellesfunksjoner, bildeling osv.
• Borgen Garasjesameie
• Barnehagen – Egen eiendom

Om sameiet:
Org. nummer: 934.994.248
Hjemmeside: https://vibbo.no/borgen-3/om
Styremail: borgen3@styrerommet.no
Forretningsfører: OBOS
Forsikring: Gjensidige forsikring med polisenr. 94027625
Vedtekter: Ligger vedlagt i salgsoppgaven.
Dyrehold: Dyrehold er tillatt, forutsatt at dyreholdet ikke er til ulempe eller sjenanse for andre beboere.

Løsøre:
Med mindre annet er spesifisert i salgsoppgaven, gjelder NEFs normgivende liste over løsøre og tilbehør. Listen følger vedlagt i salgsoppgaven. Er noe uklart, konferer megler.

Hvitevarer på kjøkken medfølger.

Øvrig:
Vi gjør oppmerksom på at det iht. eierseksjonsloven ikke er anledning til å erverve mer enn 2 seksjoner i sameiet.

Salgsoppgaven er basert på utbyggers leveransebeskrivelse, selgers opplysninger gitt til megler, arealrapport fra takstmann, samt opplysninger innhentet fra kommunen, forretningsfører og andre tilgjengelige kilder. Salgsoppgaven er godkjent av selger.

Det gjøres oppmerksom på at det vil kunne være synlige merker fra stylist ved overtakelse.

Budgivning

Forbrukerinformasjon om budgivning er vedlagt denne salgsoppgaven.
 
Alle bud og budforhøyelser må inngis skriftlig. I tillegg må legitimasjon være fremlagt sammen med signatur fra budgiver(e). Vi oppfordrer til å gi bud elektronisk via GI BUD knappen på finn.no, eller roislandco.no. Da vil samtlige vilkår bli oppfylt. Eventuelle forhøyelser eller endringer av budet kan bekreftes på SMS eller på e-post. Vi oppfordrer alltid til å kontakte megler pr. telefon i tillegg da forsinkelser i SMS og mail kan forekomme.
 
Megler er forpliktet til å legge til rette for en forsvarlig avvikling av budrunden. For at budene skal kunne bli behandlet og videreformidlet skriftlig til alle involverte parter, må ethvert bud ha en tilstrekkelig lang akseptfrist, jf. eiendomsmeglingsforskriften § 6-3. Selger må også skriftlig akseptere budet før aksept kan formidles til budgiver. Akseptfrist bør derfor være på minimum 30 minutter fra budet er mottatt av megler, og budforhøyelser må derfor skje i god tid før fristens utløp. I forbrukerforhold (dvs. der oppdragsgiver er forbruker) skal megleren ikke formidle bud med kortere akseptfrist enn kl. 12.00 første virkedag etter siste annonserte visning. Etter at eiendommen er solgt vil kjøper og selger få tilsendt budjournal. Øvrige budgivere kan få utlevert kopi av budjournalen i anonymisert form.
 
I henhold til eiendomsmeglingsforskriften § 6-3 første ledd har megler en plikt til å oppfordre oppdragsgiver (selger) til ikke å ta imot bud direkte fra budgiver, men henvise til megler. Megler oppfordrer partene til å lese retningslinjene for budgivning vedlagt i salgsoppgaven.
 
Et eventuelt bud fra selger til kjøper (såkalte «motbud»), er avtalerettslig bindende tilbud som medfører at det foreligger en avtale om salg av eiendommen dersom budet i rett tid aksepteres av kjøper.
 
Budgiverens opplysning om han er forbruker eller næringsdrivende:
Avhendingsloven ble endret med virkning fra 1. januar 2022 og innebærer blant annet at «som den er»-forbehold ikke har virkning i forbrukerkjøp, jf. avhendingsloven § 3-9 andre ledd, jf. § 1-2 tredje ledd. Med forbrukerkjøper menes en kjøper av eiendom som er en fysisk person og som ikke hovedsakelig handler som ledd i næringsvirksomhet. «Som den er»-forbehold kan imidlertid fremdeles tas utenfor forbrukerkjøp. Hvorvidt eiendommen selges til en forbrukerkjøper eller ikke, kan derfor ha betydning for fordelingen av risiko mellom partene: hvis kjøperen er forbruker, bærer selger ansvaret dersom eiendommen ikke samsvarer med de krav til kvalitet, utrustning og annet som følger av avtalen, jf. avhendingsloven § 3-1. Hvis kjøperen er profesjonell, bærer imidlertid selger ansvaret for slike avvik bare i den grad eiendommen er i vesentlig ringere stand enn kjøperen hadde grunn til å regne med ut fra kjøpesummen og forholdene ellers.
 
Budgivers opplysning om han er forbruker eller ikke, skal gis i forbindelse med formidling av budet, for eksempel ved at det i budskjemaet krysses av for om man er forbrukerkjøper eller ikke. Budgiver må informere megler om han opptrer som forbruker eller ikke-forbruker ved budgivning for at andre parter involvert i budrunden kan ta stilling til forhold av faktisk og rettslig art som er viktige i forbindelse med avtalen. Megler har begrenset mulighet til å kontrollere budgivers egenopplysning om vedkommende er næringsdrivende eller ikke, og budgiverens skriftlige opplysning om han er forbrukerkjøper eller ikke, må legges til grunn. 

Lovanvendelse

Eiendommen selges etter reglene i avhendingsloven.
Eiendommen skal overleveres kjøper i tråd med det som er avtalt. Det er viktig at kjøper setter seg grundig inn i alle salgsdokumentene, herunder salgsoppgave, tilstandsrapport og selgers egenerklæring. Kjøper anses kjent med forhold som er tydelig beskrevet i salgsdokumentene. Forhold som er beskrevet i salgsdokumentene kan ikke påberopes som mangler. Dette gjelder uavhengig av om kjøper har lest dokumentene. Alle interessenter oppfordres til å undersøke eiendommen nøye, gjerne sammen med fagkyndig før bud inngis. Kjøper som velger å kjøpe usett kan ikke gjøre gjeldende som mangel noe han burde blitt kjent med ved undersøkelsen.
 
Dersom det er behov for avklaringer, anbefaler vi at kjøper rådfører seg med eiendomsmegler eller en bygningssakyndig før det legges inn bud.
 
Hvis eiendommen ikke er i samsvar med det kjøperen må kunne forvente ut ifra alder, type og synlig tilstand, kan det være en mangel. Det samme gjelder hvis det er holdt tilbake eller gitt uriktige opplysninger om eiendommen. Dette gjelder likevel bare dersom man kan gå ut i fra at det virket inn på avtalen at opplysningen ikke ble gitt eller at feil opplysninger ikke ble rettet i tide på en tydelig måte. En bolig som har blitt brukt i en viss tid, har vanligvis blitt utsatt for slitasje og skader kan ha oppstått. Slik bruksslitasje må kjøper regne med, og det kan avdekkes enkelte forhold etter overtakelse som nødvendiggjør utbedringer. Normal slitasje og skader som nødvendiggjør utbedring, er innenfor hva kjøper må forvente og vil ikke utgjøre en mangel.
 
Boligen kan ha en mangel dersom det er avvik mellom opplyst og faktisk areal, forutsatt at avviket er på 2% eller mer og minimum 1 kvm.
 
Ved beregning av et eventuelt prisavslag eller erstatning må kjøper selv dekke tap/kostnader opptil et beløp på kr 10 000 (egenandel).
 
Dersom selger anses som profesjonell part ved salg av nyoppført bolig:
Loven regulerer forhold hvor næringsdrivende er pliktig til å stille garanti ved salg av nyoppførte, ferdigstilte boliger som blir solgt innen seks måneder etter ferdigstillelse. Etter bestemmelsen i avhl. § 2-11, må næringsdrivende stille garanti for sin oppfylling av avtalen på linje med garantibestemmelsen i bustadoppføringsloven § 12.
 
Dersom kjøper ikke er forbruker selges eiendommen «som den er», og selgers ansvar er da begrenset jf. avhl. § 3-9, 1. ledd 2. pktm. Avhendingsloven § 3-3 (2) fravikes, og hvorvidt en innendørs arealsvikt karakteriseres som en mangel vurderes etter avhendingsloven § 3-8. Informasjon om kjøpers undersøkelsesplikt, herunder oppfordringen om å undersøke eiendommen nøye, gjelder også for kjøpere som ikke anses som forbrukere. Med forbrukerkjøper menes kjøp av eiendom når kjøperen er en fysisk person som ikke hovedsakelig handler som ledd i næringsvirksomhet.
 
Ingen kan direkte eller indirekte erverve mer en to boligseksjoner i et boligsameie jf. eierseksjonsloven § 23. Dersom et erverv har funnet sted i strid med eierseksjonslovens regler kan Kartverket nekte overskjøting. Dersom overskjøting blir nektet, er kjøper likevel forpliktet til å gjennomføre handelen med selger, og oppgjør til selger vil finne sted tross manglende overskjøting.

Hvitvaskingsreglene

Eiendomsmeglere er underlagt Lov om hvitvasking. I henhold til Lov av 01.06.18 nr. 23 om tiltak mot hvitvasking og terrorfinansiering (Hvitvaskingsloven), er megler pliktig til å gjennomføre identitetskontroll av alle involverte parter, herunder fullmektiger. Dette innebærer bl.a. å bekrefte kunders og reelle rettighetshaveres identitet på bakgrunn av fremvist gyldig legitimasjon eller på annen godkjent måte, samt å innhente opplysninger om kundeforholdets formål og tilsiktede art. Dersom slike kundetiltak ikke kan gjennomføres, kan megler ikke etablere kundeforholdet eller utføre transaksjonen. Hvitvaskingsloven pålegger også eiendomsmegler å innhente redegjørelse av midlenes opprinnelse. Dette besvares av samtlige kjøpere herunder parter som opptrer på vegne av kjøper, ved en såkalt kundekontroll.
Hvis kjøper ikke bidrar til gjennomføring av kundekontrollen og dette fører til at transaksjonen blir forsinket eller ikke kan gjennomføres, vil dette ansees som mislighold av avtalen og gi selger rettigheter etter avhendingslova eller bustadoppføringsloven kapittel 5. I tilfeller der selger ikke bidrar til gjennomføring av løpende kundekontroll underveis i oppdraget, er det selger som misligholder sine forpliktelser etter avtalen og gi kjøper rettigheter etter avhendingslovens eller bustadoppføringsloven kapittel 4. Partene er selv ansvarlige for eventuelle kostnader og ansvar dette kan medføre. Eiendomsmegleren eller eiendomsmeglingsforetaket kan ikke holdes ansvarlig for de konsekvenser dette vil kunne få for partene eller andre som har interesser i eiendomshandelen.
Ved eventuelt tilbakehold av informasjon eller mistenkelige transaksjoner, plikter eiendomsmegleren å melde fra til Økokrim. Med «mistenkelig transaksjon» menes transaksjon som mistenkes å involvere utbytte fra straffbar handling, eller som skjer som ledd i terrorfinansiering. Manglende mulighet for kundekontroll kan også være et forhold som gjør transaksjonen mistenkelig. 
 
Det anbefales at kjøper innbetaler kjøpesummen som ikke kommer fra låneinstitusjon, i en samlet innbetaling fra egen konto i norsk bank.
 
Selger forbeholder seg også retten til å kreve dokumentasjon av kjøpers finansiering.
 
Det kan ikke gjøres ansvar gjeldende mot meglerforetaket som følge av at meglerforetaket overholder sine plikter etter Hvitvaskingsloven. 
 

Personopplysningsloven

I henhold til personopplysningsloven gjør vi oppmerksom på at interessenter kan bli registrert for videre oppfølging.

Boligselgerforsikring

Selger har ikke tegnet eierskifteforsikring.
 
Selger har likevel fylt ut egenerklæringsskjema som følger vedlagt i salgsoppgaven. Budgivere forplikter seg til å sette seg inn i dokumentet før bud inngis.

Boligkjøperforsikring

Vedlagt i salgsoppgaven følger informasjon om Boligkjøperforsikring Pluss og ordinær Boligkjøperforsikring fra HELP Forsikring AS. Boligkjøperforsikring er en rettshjelpsforsikring som gir trygghet og profesjonell juridisk hjelp dersom det oppdages uventede feil eller mangler ved boligen de neste fem årene. Boligkjøperforsikring Pluss har samme dekning som boligkjøperforsikring + fullverdig advokathjelp på viktige rettsområder i privatlivet. Les mer om begge forsikringene i vedlagte materiell eller på help.no. Det gjøres oppmerksom på at meglerforetaket mottar kr 2.400,- i honorar for hver forsikringsavtale som formidles på Boligkjøperforsikring Pluss og kr 1 400,- i honorar for ordinær Boligkjøperforsikring.

Eier

Vassøy Holding AS

Opplysninger om oppdraget

Oppdragsnummer: 3-0040/25

Ansvarlig Megler

Jens Ulrik Bacher

Dato

Sist oppdatert: 07.06.2025

Tilbake til toppen