Eiendommen
Knr. 301 Gnr. 124 Bnr. 202
Komplett Salgsoppgave
Haslevangen 14C, 0579 OSLO
Meld din interesse så tar vi kontakt med deg og holder deg orientert om boligen!
Salg av kontraktsposisjon: Leiligheten er under oppføring og det er ikke tilgang på selve leiligheten/byggeplass. Det er mulig å gjennomføre en digital visning på Teams for en gjennomgang av spørsmål/fly i simulator (utsikt/solforhold). Konferer med megler for ytterligere informasjon og en hyggelig prat.
Dette er et salg av en kontraktsposisjon vedrørende leilighet A803 i prosjektet Haslevangen. A803 er en flott leilighet med gjennomgående planløsning, beliggende høyt og fritt til i byggets 8. etasje. Sørvestvendt balkong på ca. 10 m² beliggende mot lavere villabebyggelse og med herlig utsikt over byen og Oslofjorden. Garasjeplass medfølger.
– Estimert overtakelse april 2027
– Rålekker 4-roms hjørneleilighet med gjennomgående planløsning
– Svært gode solforhold og fantastisk utsikt over by og fjord
– Garasjeplass med el-lader medfølger
– Påkostet standard med tilvalg for kr. 221 581
– Stor stue på hele 43,8 m²
– Stilrent kjøkken fra HTH med hvitevarer
– 2 bad
– Lave omkostninger og ingen forkjøpsrett
– 5 års reklamasjonsrett
– Energivennlig (godt isolert og balansert ventilasjon)
– Heis
– Felles takterrasse
– God lagringsplass med kjellerbod på ca. 5 m²
– Sentralt på Løren og nært sentrum, med mange tilbud i umiddelbar nærhet

Knr. 301 Gnr. 124 Bnr. 202
Totalt bruksareal BRA: 114 m²
BRA-i: 109 m²
BRA-e: 5 m²
TBA: 10 m²
Arealbeskrivelse:
Arealet er beregnet ut fra Norsk standard NS 3940:2023. BRA-i: Internt arealet innenfor boligens omsluttende vegger, inkludert sjakt. BRA-e: Eksternt areal som boligen har eksklusiv bruksrett til, men som ikke ligger i boligen, f.eks. kjellerbod. BRA-b: Areal for innglasset balkong med veggareal. Total BRA = Summen av BRA-i, BRA-e og BRA-b. TBA er areal på terrasse og balkong. Arealet oppgis ved salg, men inngår ikke i BRA. Oppgitt romareal er netto romareal. De oppgitte arealer er å betrakte som cirka-arealer. Partene har ingen krav mot hverandre dersom arealet skulle vise seg å være 5 % mindre / større enn det oppgitte areal.
Entré:
Leiligheten har en entré på ca. 7,2 m² med avsatt plass til garderobeløsning. Videre kommer man til en gang på ca. 6,7 m² som leder videre innover i leiligheten.
Gulv:
Beskrivelse fra leverandør: Loshult er et lyst, mattlakkert herdet tregulv i skandinavisk design, noe som er synonymt med minimalisme og rene linjer. Misty White er en sart og frisk nyanse, og Select-sorteringen gir et rolig og behagelig uttrykk. Dette er et produkt i klasse 33 produsert av FSC-sertifisert eik. Det er ekstremt slitesterkt og ideelt for travle områder som hoteller, butikker, kontorlokaler og kafeer – eller trafikkerte områder hjemme hos deg selv. Den mattlakkerte overflaten gjør gulvet enkelt å vedlikeholde og beskytter mot flekker.
Dimensjoner per bord: 180x2000x9,2mm
Bilder fra Bjelin sine nettsider. https://no.bjelin.com/no/shop/gulv–herdet-tre–woodura-planks/310006-woodura-planks-loshult-3-0-l
Dører:
Innerdør – klassisk hvit. Massive innerdører i farge klassisk hvit NCS S0500-N. Fabrikkmalte gerikter med synlige spikerhoder i NCS S0500-N. ADVANCE-LINE massiv innerdør fra Swedoor står for et stilrent og nordisk minimalistisk design med sitt slette design. Den massive kjernen i miljøvennlig trefiber gir døren en lydreduserende effekt. Dørvrider leveres i rustfri utførelse.
Farge på stikk og brytere:
Hvit
Stue og kjøkken:
Stor stue på ca. 43,8 m² med åpen kjøkkenløsning. Leilighetens fordelaktige beliggenhet på hjørnet av bygget gir lys fra to sider. Sammen med den gode takhøyden og fantastiske utsikten, vil gi en meget behagelig romopplevelse.
Leiligheten får et stilrent og oppgradert kjøkken etter egen avtale med HTH (kjøkkenavtale ligger vedlagt):
Underskap: JJ-Nordic Spirit Natur Eik,
tilpasninger, skrogforkant, sokkel leveres i Eik
Overskap: ES Base hvit, synlige sider og skrogfront i hvit
Høyskap: ES Base sort, med Line sorte håndtak og sort sokkel.
Dekksider på kjøl og underskap i Base sort.
Overskap: F-overskap (86,4cm) m/3 hyller. Hvit underside.
Belysning: Led Gripelist under overskap, NB! ikke på hjørneskap.
Skuffeseksjoner: Lux-skuffer og demping.
Tilbehør: Nei.
Benkeplate: Laminat 2cm Sandsten 652 med F32 forkant
Vask: Intre omnia 600sf, 1 kum i stål, underlimt i benkeplaten.
Høyde kjøkken 2278mm fra ferdig gulv (topp overskap og høyskap).
Armatur Mora INXX II Soft med avstengning til oppvaskmaskin på selve kranen.
Kjøkkenventilator, Slide Sense sort: Slide Sense fra RørosHetta – uttrekksventilator med integrert komfyrvakt.
Oppgradert hvitevarepakke, som inneholder følgende:
Sort ovn EOK1B0K0
Induksjonstopp HOI630MX
Oppvaskmaskin 60cm KEQC2200L
Kombiskap LNT6NE18S
Balkong:
Videre fra stuen er det utgang til den sørvestvendte balkongen på ca. 10 m². Her ute vil man kunne nyte en fantastisk utsikt over by og fjord, samt svært gode solforhold (fra rundt kl.12:30-22:00 midtsommers, ifølge simulator).
Bad:
Leiligheten har to bad, hvor det ene badet ligger i tilknytning til gangen, og det andre har inngang fra hovedsoverommet.
BAD 1
Flis – Dom District white, 60x60cm
Dom District white 60x60cm, med 5x5cm flis i dusjsone på gulv.
Flisene er utstilt hos FagFlis.
«Balanse» – Underseksjon i varm grå
Skuffeseksjon i varm grå – NCS S3005-Y20R
Seksjonen har grepslist og to skuffer.
Standardpakken er med krom detaljer og innebærer følgende:
Servantbatteri Mora MMIX II, krom
Push-down ventil i krom fra Oras
Dusjsystem av typen regnfallsdusj, Mora MMIX II Shower system, krom
Kvadratisk sluk i børstet stål, 20x20cm
Dusjvegger Hietakari classic med klart glass og fester i krom
Betjeningsplate Sigma01 square, krom
Geberit Selnova med soft close sete
Heldekkende speil med integrert belysning over innredningens hele bredde, med unntak av 20mm på hver side.
Gulvvarme.
Downlights i himling.
Rør-i-rør system.
BAD 2
Samme som ovenfor
Standard speil med integrert lys.
Soverom:
Leiligheten har totalt 3 soverom.
Hovedsoverommet er på behagelige 16,7 m².
Soverom 2 er på ca. 11,4 m².
Soverom 3 er på ca. 8,9 m².
Det leveres utvendige screens på følgende soverom:
3 solskjerminger til i Soverom 1 (alle vinduer).
1 solskjerming til Soverom 3.
Solskjermingen kan styres med Appstyring via TaHoma fra SOMFY.
Opplysninger ovenfor er hentet fra utbyggers leveransebeskrivelse, plantegning og Kjøper 1 sin ordrebekreftelse/tilvalg. Interessenter må gjøre seg godt kjent med disse dokumentene. Megler tar forbehold om evt. feil i Utbyggers opplysninger.
Vedlagt i denne salgsoppgaven ligger samlet ordrebekreftelse som interessenter må gjøre seg godt kjent med.
Oppsummering av bestilte tilvalg:
Elektro bad: Sort pakke – brytere og stikk: kr. 884
Gulvvarme bad: Sort trådløs digital romtermostat for gulvvarme med «glassfront» (Canes Hyco): kr. 270
Hvitevarepakke Electrolux: kr. 46 674
Kjøkkenavtale HTH: kr. 70 641
Endring av fotavtrykk: kr. 9 228
Ventilasjon/omprosjektering: kr. 7 690
Mer foring over skap og spikerslag: kr. 6 829
Elektro – omprosjektering: kr. 3 076
Flytte elektrisk punkt: kr. 7 690
ENTRE:
– Flytte posisjon av innfelt dimmer til spotter på himlingen. (mrk. A)
SOVEROM 1:
– Flytte posisjon av bryter til takbelysning. (mrk. B)
– Flytte posisjon av stikkontakt fra ved døren til annen plass. (mrk. C)
STUE`KJØKKEN:
– Flytte posisjon av bryter til takbelysning B. (mrk. D)
– Flytte posisjon av brytepanel til takbelysning A (mrk. E)
– Flytte posisjon av brytepanel til takbelysning C (mrk. F)
– Flytte posisjon av brytepanel til takbelysning D (mrk. G)
– Flytte posisjon av stikkontakt fra ved døren til annen plass. (mrk. H)
Stikk for mer lys under overskap: kr. 2 230
Enkel stikkontakt på vegg ved tak, Ny bryter, standard SG hvit: kr. 3 768
STUE KJØKKEN:
– Tillegg Enkel stikkontakt på vegg ved tak +2500 til takbelysning E, Ny bryter (mrk. J1 og J2)
Strøm til fremtidig Quokker: kr. 4 230
Ekstra solskjerming (Screen): kr. 54 141
3 solskjerminger til i Soverom 1 (alle vinduer).
1 solskjerming til Soverom 3.
Screenen har trådløs motor.
Det benyttes en perforert duk som man kan se gjennom.
Det leveres 1 trådløs bryter pr. produkt.
Farge på duken følger prosjektets farger og kan ikke endres.
App for styring av solskjerming: kr. 3 076
Appstyring via TaHoma fra SOMFY.
Totalsum for alle tilvalg: kr. 221 581
Ny kjøper overtar betalingsforpliktelsene for bestilte tilvalg. Tilvalgsummen er en del av total prisantydning.
Det er ikke mulig å gjøre ytterligere tilvalg i boligen, da frister er utløpt.
Det medfølger 1 parkeringsplass til denne leiligheten.
Kjøper 1 har avtalt kjøp av eksklusiv og evigvarende rett til 1 stk. biloppstillingsplass(er) i kjeller beliggende under Haslevangen. Avtalt vederlag pr. biloppstillingsplass er kr. 675 000,-.
Garasjeplassen leveres med elbillader inkludert i prisen.
Det kan påløpe 2,5% dokumentavgift av kjøpesum for garasjeplassen. Selger fordeler og anviser nærmere plassering av parkeringsplassen(e).
Parkeringsplassene i garasjekjelleren er prosjektert med utgangspunkt i at brukere av parkeringsplassene er «Faste brukere».
Kjøper gjøres oppmerksom på at både bredden på enkelte parkeringsplasser og manøvreringsareal vil kunne avvike fra ulike anbefalinger/veiledninger/ tolkninger fra f. eks. Sintef og veimyndighetene. Bredden på p-plassene vil være minimum 250 cm (målt fra vegg til midt delelinje) samt fri høyde på minimum 210 cm over minimum 2/3 av plassens lengde.
Utbygger forbeholder seg retten til å avgjøre organisering av garasjekjelleren og parkeringsplassene. Det er dermed per signering av denne bekreftelsen ikke endelig avklart hvordan bruksretten til biloppstillingsplassen(e) vil tilordnes den enkelte kjøper. Dette kan skje gjennom ulike alternativer etter Utbyggers valg, herunder men ikke begrenset til, vedtektsfestet eller tinglyst bruksrett.
De nærmere rettigheter og plikter knyttet til biloppstillingsplassen(e) følger av borettslagets og garasjesameiets vedtekter, og Kjøper er forpliktet til å følge disse. Det nevnes særskilt at nevnte vedtekter inneholder bestemmelser om bytterett knyttet til HC tilpassede p-plasser.
Utbygger kan fritt transportere denne bekreftelse til annet selskap i Utbyggers konsern.
Oppgjør for biloppstillingsplassen(e) skjer samtidig med oppgjør for Leiligheten og i henhold til Kjøpekontrakten. For øvrig gjelder Kjøpekontraktens bestemmelser tilsvarende for parkeringsplassen(e). Ved motstrid går denne bekreftelsen foran.
Leilighetene varmes opp med fjernvarme via vannbåren gulvvarme til opptil 22 grader i stue, kjøkken, entré.
På soverom kan kjøper sette inn elektrisk ovn ved behov.
På bad blir det termostatstyrt vannbåren varme som komfortvarme i gulv. Maksimal overflatetemperatur på gulv og respons på regulering er noe lavere for vannbåren gulvvarme enn for elektrisk gulvvarme.
Leilighetene leveres med balansert ventilasjon fra eget luftbehandlingsanlegg i hver enkelt leilighet. Luftbehandlingsanlegget er plassert enten i bod/teknisk rom, kjøkkenhette, over himling i entre, garderobe i entre eller i egen nisje. Behandlet friskluft tilføres i stue og soverom. Avtrekk fra bad, boder og kjøkken. Aggregatenes endelige plassering avklares under detaljprosjekteringen. Kjøkkenavtrekk over koketopp vil bli levert som enten omluftsventilasjon (kullfilter) eller bli tilkoblet luftbehandlingsanlegget. For leiligheter som leveres med utleiedel, leveres det omluftsventilasjon i kjøkkeninnredningen.
Før overtakelse vil det bli utstedt energiattest. Boligens energibehov er dimensjonert iht. i 2017 (TEK17). Energimerkingen har som mål å ligge i kategori B. Det tas forbehold om at avvik kan forekomme, spesielt i boliger med mye vindusflater.
Alle leiligheter har mål om å oppnå energiklasse B, som innebærer at du som kjøper kan få tilbud om grønne lån. Prosjektet har hatt fokus på gjenbruk, og det legges vekt på bruk av bærekraftige materialer i et livsløpsperspektiv. F.eks benyttes lavkarbonbetong som har et betydelig mindre miljømessig fotavtrykk enn tradisjonell betong. Veidekke benytter også kun fossilfrie maskiner på byggeplassen.
Det foreligger ikke ferdigattest eller midlertidig brukstillatelse på eiendommen, da bygget ikke er ferdigstilt på salgstidspunktet.
Det er utbyggers plikt å fremskaffe ferdigattest på eiendommen. Det gjøres oppmerksom på at midlertidig brukstillatelse eller ferdigattest må foreligge før kjøper kan ta i bruk eiendommen. Kjøper er gjort kjent med at det kan ta lang tid i etterkant av ferdigstillelse av et bygg, før ferdigattest foreligger. Kjøper kan ikke nekte overtagelse ved manglende ferdigattest, dersom midlertidig brukstillatelse foreligger.
Utleie reguleres av borettslagsloven §§ 5-3 til 5-10. Selger ønsker å praktisere en liberal utleiepraksis i den perioden selger er representert i styret i Borettslaget. Styret vil derfor i denne perioden også kunne gi samtykke til å leie ut leiligheten i inntil 3 år fra overtakelse, selv om vilkårene for utleie i §§ 5-4 til 5-6 ikke er oppfylt, jf. § 5-3. Eventuell søknad om utleie må sendes styret og det er opp til styret om utleien godkjennes.
På eiendommen er det tinglyst følgende heftelser og rettigheter som følger eiendommens matrikkel ved overskjøting til ny hjemmelshaver:
301/124/202:
30.08.2002 – Dokumentnr: 56262 – Best. om adkomstrett
Rettighetshaver: Knr:0301 Gnr:124 Bnr:26
Rettighetshaver: Knr:0301 Gnr:124 Bnr:64
Rettighetshaver: Knr:0301 Gnr:124 Bnr:65
Kan ikke slettes eller endres uten samtykke fra Oslo kommune
v/Plan-og bygningsetaten.
30.08.2002 – Dokumentnr: 56262 – Best. om vann/kloakkledn.
Bestemmelse om anlegg og vedlikehold av ledninger m.m.
Gjensidig rett til grunn for reparasjon og vedlikehold av
bebyggelser ved felles grense.
Kan ikke slettes eller endres uten samtykke fra Oslo kommune
v/Plan-og bygningsetaten.
Gjelder denne registerenheten med flere
07.11.2007 – Dokumentnr: 903850 – Erklæring/avtale
Midlertidig dispensasjon fra bygningsloven
Haslevangen godkjennes inntil videre i sin nåværende bredde.
Plikt til fremtidig vederlagsfri avståelse av veigrunn til
Oslo Kommune
02.07.2020 – Dokumentnr: 2687693 – Bestemmelse om adkomstrett
Kan ikke slettes uten samtykke fra: Oslo Kommune
Org.nr: 958 935 420
Rettighetshaver allmennheten
09.09.2020 – Dokumentnr: 2995228 – Bestemmelse om adkomstrett
Kan ikke slettes uten samtykke fra: Oslo Kommune
Org.nr: 958 935 420
Rettighetshaver allmennheten
01.04.2025 – Dokumentnr: 367914 – Registerenheten kan ikke disponeres over uten samtykke fra rettighetshaver
Rettighetshaver: Røisland & Co Eiendomsmegling AS
Org.nr: 994 194 410
Elektronisk innsendt
30.08.2002 – Dokumentnr: 56261 – Registrering av grunn
Denne matrikkelenhet opprettet fra:
Knr:0301 Gnr:124 Bnr:26
Vil du bo topp moderne, sentralt i Oslo, men samtidig forsiktig tilbaketrukket i sjarmerende omgivelser? Høres det ut som en praktisk og behagelig oppskrift for å nyte storbylivet? Enten dere er unge og single, nyetablert familie eller godt voksne på jakt etter et enklere liv, har Haslevangen et hjem som passer for dere. Haslevangen på Hasle ligger høyt og fritt og byr på fantastiske solforhold, omgitt av bydelene Løren, Sinsen, Refstad og Økern. Hasle og nærliggende Løren er blitt en levende bydel der Haslevangen vil utgjøre den siste brikken i transformasjonen fra industri til bolig i det området som er blitt kalt «Hasle Linje». Haslevangen ligger i Grunerløkka Bydel. Attraktive boliger og bilfrie gårdsrom med blant annet de anerkjente prosjektene Vinslottet og Krydderhagen som nærmeste nabo sammen med ny næring, moderne kontorbygg, kjøpesenter, spisesteder og hoteller har gjort området til et attraktivt sted å leve.
Haslevangen ligger strategisk plassert midt mellom T-banestasjonene Hasle og Løren, med kort avstand til begge. Du kan være i Oslo sentrum på et blunk, om du vil. Med Haslevangen som base tar du deg raskt til alt Oslo har å by på av opplevelser og tilbud. Du finner også alt det du trenger i umiddelbar nærhet. Vinslottet er nærmeste nabo, med et rikt utvalg av butikker, serveringssteder, servicetilbud og topp moderne treningssenter. Innen fem minutters gangavstand utvides tilbudet ytterligere, med en rekke handels- og servicetilbud. På Hasle smelter det moderne og urbane sammen med den eldre og sjarmerende småhusbebyggelsen, noe som sørger for et variert og spennende nabolag. Innen kort gangavstand fins dessuten flotte grøntområder for både to- og firbeinte i form av steder som Lørenparken, Tøyenparken, Torshovparken, friområder ved Hovin og Ensjø og ikke minst den planlagte Økernparken.
Som beboer i Haslevangen vil Vinslottet være nærmeste nabo. Senteret og leilighetene i Vinslottet deler på mange måter historien sin med Haslevangen. Det som i dag er Vinslottet var Vinmonopolets sentralanlegg for produksjon, lagring og tapping av norsk brennevin (ferdigstilt i 1932). Leilighetene i Haslevangen bygges nå på tomta hvor Vinmonopolets administrasjonsbygg sto ferdig i 1966. Mellom administrasjonsbygget og produksjonsbygget gikk det en kulvert som administrasjonen kunne bruke som direkte tilgang til produksjonen og hvor det sies at de hemmelige brennevinsoppskriftene ble gjemt.
Å ha Vinslottet som nabo. betyr at direkte tilgang til dagligvarer, bakervarer, kaffe, restauranter, frisører, det topp moderne trenings- og helsesenteret STERK samt en rekke butikker. Det gjør livet ganske enkelt. Av serveringssteder rommer senteret blant annet populære Hasle Linie Gastropub og bakeriutsalget W.B. Samson og populære Smoothie Zone. Ved siden av Vinslottet finnes en av byens mest populære pizzasteder, Stykke Pizza. Spar og Kiwi ligger i umiddelbar nærhet og får du gjester på besøk, er det kun et steinkast til hotellene Quality Hotel Hasle og Raddison Red.
Om du er klar for å bevege deg innenfor en bittelitt større omkrets – med en radius på bare 3-400 meter fra ditt nye hjem – utvides tilbudet og mulighetene ytterligere. Om det er daglige innkjøp, trening, helsetilbud eller kulinariske valgmuligheter du er på jakt etter, er muligheten stor for å finne det i nabolaget. På Løren ligger butikker, restauranter, kafeer og tilbud som Meny, Rema 1000, Løren Frukt & Grønt, Peppe’s, Bake me Up, Kaffebrenneriet, Baker Hansen, Baker Nordby, Tiffanys, Dominos, osv. På Hasle Torg, rett ved Hasle T-banestasjon, ligger Jernia, Vinmonopolet, Floriss, Nille, Apotek 1, SATS treningssenter samt legesenter. Løren Crossfit er også et populært treningstilbud 5 min unna Haslevangen. Du kan med andre ord føle deg trygg på at det meste lar seg ordne, også når det haster.
Skal du på jobb eller besøk i sentrum eller et annet sted i Oslo? Eller er du bare glad i å kunne komme deg raskt til byen akkurat når du vil? Da er det mer enn ideelt å bo akkurat her. Fra leiligheten går du til Hasle stasjon (linje 5) på fem minutter, kun fire stopp med T-banen fra Jernbanetorget. Eller du rusler enda raskere til Løren stasjon (linje 4) hvor T-banen tar deg til sentrum via blant annet Nydalen, Ullevål Stadion, Blindern og Majorstua. Det er også kort avstand til ulike busstopp for linje 21, 28 og 60, så her er det både enkelt og effektivt ektivt å basere seg på kollektivtransport. Et annet alternativ for å komme seg fra A til B er naturligvis å sykle, eller benytte en av mange elsparkesykler. Haslevangen blir utstyrt med en rekke sykkelfasiliteter og sykkelplasser. I Haslevangen vil man også kunne sette fra seg sykkelen, elsykkelen og lastesykkelen på et trygt sted.
Haslevangen sogner til Sinsen barneskole, enkelt og tilgjengelig. Enda enklere blir det fra 8. klasse, da nye og moderne Frydenberg ungdomsskole ligger så å si vegg i vegg med leilighetene. På motsatt side av prosjektet ligger idrettsungdomsskolen Wang Ung, som er en ungdomsskole med ekstra tilbud for idrettsinteressert ungdom fra hele byen. Det finnes også flere barnehager i umiddelbar nærhet og både i prosjektet og i parkene rundt, finnes varierte lekeplasser. I senteret Vinslottet rett ved siden av Haslevangen f innes aktivitetstilbudet Lille Lab, en «lekeplass» for småbarnsfamilier hvor man blant annet kan arrangerer barnebursdager.
Beliggenheten til Haslevangen er et supert utgangspunkt for alle typer fysisk aktivitet, enten det er i egen eller felles regi. Her finnes mange trenings- fasiliteter, idrettsanlegg, klubber og arenaer. Blant anleggene i nærområdet er riksanlegget for tennis, Oslo turnforening, og en flerbrukshall i Lørenveien 66. Anlegget består avvarierte aktivitetsf later som klatring og lek, samt en flerbrukshall for volleyball, basket, dans, kampsport og andre idretter. Det foreligger også store planer for utvikling av nye og kombinerte, kultur-, idretts- og shoppingtilbud på Økern, i umiddelbar nærhet. Økernparken skal etter planen bli en stor park med varierte idrettsflater og rekreasjonsmuligheter. Idrettslaget Hasle/Løren har eget anlegg i Løren idrettspark, med fotballbaner, snart ny ishall for ishockey samt tilbud innenfor idretter som sykkel, langrenn og innebandy. Det finnes også en rekke kulturtilbud og fritidsfasiliteter i området, inkludert Løren og Refstad skoles musikkorps, Skulpturparken, nye Tøyenbadet og badet på Økern, for å nevne noe. Det er kort vei til Carls som er en ny storstue på Carl Berner med bar og restaurant, uteservering, underholdning, debatter, sport osv.
Eiendommen er regulert til byggeområde for bolig/forretning/annen offentlig eller privat tjenesteyting (helse/velvære) bevertning (S-5156), se reguleringskart og -bestemmelser. Eiendommen vender mot nord-vest mot Frydenberg ungdomsskole på felt F2 – Byggeområde for offentlig bygning / allmennyttig formål (skole idrettshall) S-4432, men maks kotehøyde 122,5.
Mot syd ligger næringsbygg på felt F2 – Byggeområde for forretning, kontor, industri, bevertning S-4432 med maks kotehøyde 121.
Mot syd-vest vender eiendommen mot lavere villa- og småhusbebyggelse, regulert til byggeområde for boliger S-4220. Småhusplanen er under revisjon og det tas forbehold om generelle endringer av denne.
Mot syd er eiendommen Haslevollen 3 under utvikling iht. reguleringsbestemmelser S-5145 med maks kotehøyde 123.
Mot nord-øst og øst ligger de fullførte boligprosjektene Krydderhagen og Vinslottet med maks kotehøyde 136,5.
Mot sydøst ligger Wang Ung /ferdigstilt 2018) – en privat ungdomsskole med maks kotehøyde 112.
Listen ovenfor er ikke uttømmende og det er kjøpers plikt å sette seg inn i tidligere og fremtidige reguleringsplaner og byggesaker i området. Se www.saksinnsyn.no.
Kjøper plikter å betale sin andel av fellesutgiftene for borettslaget/sameiet fra overtakelse. Budsjett over fellesutgiftene stadfestes av borettslaget/sameiet på ekstraordinær generalforsamling/sameiermøte forut for overtakelse. Fellesutgiftene består blant annet av drifts- og vedlikeholdskostnader, kommunale avgifter, a konto innbetaling for varme og varmtvann, internett, styrehonorar, forretningsførsel, vaktmestertjenester, etc. Se utkast til budsjettforslag for borettslaget inntatt som vedlegg til kjøpekontrakt. Forslaget er ikke bindende. Størrelsen på de faktiske utgiftene avhenger blant annet av hvilke ytelser/tjenester borettslaget rekvirerer og generell pris og kostnadsutvikling.
Kommunale avgifter er hensyntatt i borettslagets budsjett for fellesutgifter. Det tas forbehold om endring av kommunale avgifter ift dagens nivå.
Oslo Kommune har eiendomsskatt. Borettslaget vil faktureres for eiendomsskatt som hjemmelshaver til eiendommen. Den enkelte andelseier er imidlertid selv ansvarlig for å dekke den andel av eiendomsskatten som knytter seg til dennes andel. Dette kommer i tillegg til budsjetterte fellesutgifter. Styret/forretningsfører vil viderefakturere eiendomsskatten til den enkelte andelseier.
Det tas forbehold om endringer i offentlige skatter og avgifter.
Formuesverdien er ikke fastsatt, men fastsettes av Skatteetaten etter en beregningsmodell som hensyntar om boligen er «primærbolig»; (der eier er bosatt iht. Folkeregisteret) eller «sekundærbolig»; (andre boliger man eier). For primærbolig er formuesverdien 25 % av markedsverdien opp til kr. 10 000 000 og deretter 70 % av den overskytende markedsverdien, og 100 % for sekundærboliger. Det gjøres oppmerksom på at kjøper selv må sende inn opplysninger om adresse, areal, boligtype og byggeår til skattemyndighetene.
Det tas forbehold om endring av satser, og henvises til Skatteetatens websider dersom ytterligere informasjon er ønskelig.
I tillegg til kjøpesummen må kjøper betale:
1: Andel dokumentavgift ved overskjøting av Eiendommen til Borettslaget*: Kr. 54 500
2: Tinglysningsgebyr hjemmelsovergang andel: Kr. 545
3: Tinglysningsgebyr pantedokument: Kr. 545
4: Andelskapital: Kr. 5 000
5: Etableringsgebyr: Kr. 5 000
6: Transportgebyr til utbygger: Kr. 35 000
Totale omkostninger: Kr. 100 590
Total kjøpesum inkl. gebyrer/avgifter og evt. øvrige kostnader: Kr. 18 995 590
*) Andelen dokumentavgift gjelder for borettslagets kjøp av eiendommen (tomten) fra selger og påfølgende overskjøting av tomten til Borettslaget før overtakelse. Andel dokumentavgift ved overskjøting av eiendommen til borettslaget utgjør 2,5 % av en forholdsmessig andel av tomteverdien for den enkelte andelshaver. Dokumentavgiften vil utgjøre ca. kr. 500 pr. kvm. BRA-i. Det påløper ikke dokumentavgift ved overskjøting av boligen/andelen til Kjøper i forbindelse med overtakelse.
Kjøper skal i tillegg forskuddsinnbetale 2 måneders felleskostnader til forretningsfører ved Overtakelse slik at borettslaget slik at dette har noe startkapital.
Tilbud om lånefinansiering:
Megler formidler gjerne kontakt med rådgiver hos vår samarbeidspartner Sparebank 1 Hallingdal og Valdres. De har konkurransedyktige betingelser samt rask og løsningsorientert behandling av din lånesøknad. Røisland & Co mottar et honorar for denne formidlingen.
Om prosjektet:
Haslevangen består av 136 varierte leiligheter fordelt på syv stedstilpassede bygg med ulike høyder, fra 4 til 9 etasjer. Boligprosjektet er fordelt mellom Haslevangen borettslag (Bygg A – E) og Haslevangen selveier (Bygg F & G). Med størrelser fra 35 til 138 kvadratmeter henvender leilighetene seg til et bredt spekter av beboere, og bidrar til et levende og sammensatt nabolag. Haslevangen er perfekt for deg som søker en moderne bolig nær sentrum men med mange tilbud i umiddelbar nærhet. Vi bygger leiligheter med en ekstra tanke på deg som legger vekt på kvalitet, varige og gode materialer, estetikk og komfort. Den umiddelbare nærheten til to T-banestasjoner gjør transporten til jobb, shopping og alle andre tenkelige byaktiviteter til en lek, men egentlig trenger man ikke reise noe sted. Det aller meste av handels-, service, fritids- og treningstilbud finnes rett rundt hjørnet. Velkommen til en maksimalt tilrettelagt hverdag i Haslevangen.
Utomhusarealene i Haslevangen:
Haslevangen har en unik plassering i overgangen mellom Krydderhagen i nordøst og villabebyggelsen på Hasle mot sydvest. Nærheten til villabebyggelsen gir gode kvaliteter for nærmiljøet og sikrer fritt og solrikt utsyn. Med adkomst til parkeringskjeller direkte fra Haslevangen, åpnes det for bilfrie utearealer med gangveier, torg og oppholdsplasser i trygge omgivelser. De to passasjene (portalene) gjennom bebyggelsen knytter gode forbindelser gjennom utearealene. Mot Frydenbergveien i nordvest skal det opparbeides et attraktivt torgareal i tilknytning til strøkstjenlig virksomhet.
Det er anerkjente LARK Landskap som har tegnet og prosjektert uteområdene om takterrassene i Haslevangen. Haslevangen vil fremstå med attraktive kvaliteter for både beboere og besøkende. Møblering og materialbruk på felles utearealer vil være i tidløs og god kvalitet, i harmoni med bebyggelsen. Det skal leveres attraktive lekearealer og det er lagt vekt på stemningsfull og god belysning på utearealene.
Variert vegetasjon vil gi karakter og opplevelseskvaliteter til alle årstider, i form av blomstring og duft, farge og struktur.
Takterrassene i Haslevangen
I tillegg til utearealer på bakkeplan, vil beboere ha tilgang til utearealer på tre felles takterrasser. Takene vil ha ulike tema og tilrettelegge for ulik type aktivitet. Frodige vegetasjonsfelt skaper romlighet og inndeling i ulike oppholdssoner. Fra felles tak vil alle beboere ha tilgang til storslagen utsikt mot byen og Oslofjorden.
Med ulike tema – og tilrettelagt for ulik aktivitet – vil deler av tak i blokk A, B og F benyttes som felles takterrasser for alle leilighetene i prosjektet. Takterrassene vil opparbeides med beplantning, belysning og ulike materialer for å skape en hyggelig atmosfære. Taket på bygg G er planlagt som et grønt tak med eng- eller sedumvegetasjon. Tema for tak A er «putting green» og opphold. Her er det planlagt en sittegruppe, en putting green med vegetasjonsfelt rundt, samt benker. Kjøkkenhage er tema for tak F. Sentralt på taket vil det plasseres et veksthus som kan benyttes til planting og/eller opphold. Det er også satt av plass for en bod til oppbevaring av utstyr, samt et større arbeidsbord for variert bruk.
Boligene i Haslevangen
Boligene i Haslevangen blir av god kvalitet og leveres med nøye gjennomtenkte interiørvalg. Som kjøper i Haslevangen får du kjøkken fra HTH, herdet tregulv og store, italienske fliser på bad. I oppholdsrom vil standard veggfarge være «sommersne», med mulighet for «klassisk hvit» eller «sheer grey» som kostnadsfrie tilvalg. Alle tak males i klassisk hvit. Alle badene leveres med store italienske f liser og mindre fliser i dusjsjonen. Baderomsmøbelet leveres med mokka farge. På grunn av fremdriften i prosjektet, er det ikke lenger mulig å gjøre endringer på bad, elektro eller fotavtrykk for kjøkken i leilighetene. Leilighetene varmes opp via fjernvarme og det blir levert balansert ventilasjon. På bad blir det termostatstyrt vannbåren varme som komfortvarme i gulv. Alle leiligheter får egen sportsbod lokalisert i eget bodareal i kjeller eller på leilighetsplan. De to «ytterste» byggene (A og G) får inntrukne balkonger som gir lune og private uteoppholdsarealer med utsyn i to himmelretninger. I byggene imellom (B til F) er leilighetene planlagt slik at stue og kjøkken vender mot sørvest med utgang til en privat balkong eller terrasse. Noen leiligheter får i tillegg egen takterrasse. Ni av leilighetene i Haslevangen leveres med egen utleiedel (hybel) som kan leies ut fritt eller omdannes til for eksempel ekstra soverom, kontor eller bibliotek.
Eier- og organisasjonsform
Haslevangen Boligenhetene vil bli solgt som andelsleiligheter og organisert som et borettslag. Utbygger, eller et selskap utpekt av Utbygger, vil stifte og tegne alle andelene i borettslag med foreløpig navn Haslevangen Borettslag. Borettslaget inngår som del av eierseksjonssameiet. Eiendommens øverste organ vil være eierseksjonssameiet.
Styret i borettslaget vil representere andelseierne i boligsameiet.
Eiendommen blir organisert som et eierseksjonssameie med ca. 138 seksjoner hvorav 136 boligseksjoner samt 2 næringsseksjoner (Antatt Servering/butikk/kontor eller service og garasjeseksjon). Borettslaget er planlagt å bestå av 105 andeler, tilsvarende antall boliger i borettslaget og vil inngå i eierseksjonssameiet. Utbygger forbeholder seg retten til utforming av stiftelsesdokumentene og vedtekter for borettslaget. Kjøper er forpliktet til å rette seg etter fastsatte vedtekter for borettslaget og eierseksjonssameiet.
Utbygger tar forbehold om endelig organisering av prosjektet, herunder endring av antall boligenheter og andeler i borettslaget.
Borettslagets bokførte verdi på tomt og bygningsmasse vil tilsvare markedsverdi. For bygningsmassens del vil også skattemessig inngangsverdi tilsvare markedsverdien etter overdragelse fra Haslevangen 14 Eiendom AS. Borettslagets skattemessige inngangsverdi på selve tomten vil imidlertid være lavere enn markedsverdi per i dag. Dette skyldes at den skattemessige inngangsverdien er videreført med skattemessig kontinuitet ved fusjonen nevnt ovenfor. Differansen mellom markedsverdi på tomt og skattemessig kostpris på tomt betyr at det er en latent skatt på Eiendommen.
Næringslokalet som nevnt over, er overdratt til selskapet Polporten AS. Selskapet vil eie næringsseksjonene i eierseksjonssameiet og drevet som næringsareal med utadrettet eller annen virksomhet i tråd med reguleringsformålet.
Sameiet og/eller borettslaget er ansvarlig for drift og vedlikehold av fellesarealene. En grussti mellom blokk G og Wang Ung er regulert som offentlig friareal. Torget på hjørnet av Haslevangen og Frydenbergveien og gjennomgangen under den store portalen er allmennheten gitt rett til å benytte gjennom en tinglyst rett. Både grussti, torg og portal inngår i borettslagets/sameiets drift og vedlikeholdsansvar Se eiendommens reguleringsbestemmelser og tinglyste heftelser for opplysninger om disse arealene.
Forretningsfører:
Forretningsførsel USBL er engasjert som forretningsfører for borettslaget.
Fellesgjeld:
Boligene selges uten fellesgjeld (100% innskudd).
Forkjøpsrett:
Det er ikke forkjøpsrett i borettslaget.
Særlige avtaler ifølge signert kjøpekontrakt:
«Forbehold gitt og akseptert i bud: Jeg ønsker å kjøpe 1stk av garasjeplass.»
Estimert ferdigstillelse er første halvår 2027
Siste nytt fra Utbygger (mai 2025):
«Fremdrift i Haslevangen
Hei
Som dere ser, går det fremover i Haslevangen og straks er hele råbyggmontasjen ferdig. Dere vil også se at fasadene på G og F -blokkene nærmer seg ferdigstillelse.
Samtidig vil vi informere om foreløpig plan for ferdigbefaringer og overleveringer. Det gjøres oppmerksom på at angivelsene kun er foreløpige. Det kommer nærmere info om konkrete tidspunkt for både ferdigbefaring og overtakelse senere.
Blokk G : kundebefaring uke 39 overlevering uke 46 dette år.
Blokk F: kundebefaring uke 41 overlevering uke 47 dette år
Blokk E : kundebefaring uke 45 overlevering uke 2 /2027
Blokk D: kundebefaring uke 49 overlevering uke 3
Blokk C : kundebefaringer uke 4/5 overlevering uke 10
Blokk B : kundebefaringer i uke 5/6 overlevering uke 11
Blokk A: kundebefaringer i uke 9 overleveringer i uke 15
Har dere spørsmål, ta kontakt i meldingsfunksjonen her i Journey.»
Forbrukerinformasjon om budgivning er vedlagt denne salgsoppgaven.
Alle bud og budforhøyelser må inngis skriftlig. I tillegg må legitimasjon være fremlagt sammen med signatur fra budgiver(e). Vi oppfordrer til å gi bud elektronisk via GI BUD knappen på finn.no, eller roislandco.no. Da vil samtlige vilkår bli oppfylt. Eventuelle forhøyelser eller endringer av budet kan bekreftes på SMS eller på e-post. Vi oppfordrer alltid til å kontakte megler pr. telefon i tillegg da forsinkelser i SMS og mail kan forekomme.
Megler skal legge til rette for en forsvarlig avvikling avbudrunden. I forbrukerforhold (dvs. der selger er forbruker) skal megleren ikke formidle bud med kortere akseptfrist enn kl. 12.00 første virkedag etter siste annonserte visning. Etter denne fristen bør budgivere ikke sette en kortere akseptfrist enn at megler har mulighet til, så langt det er nødvendig, å orientere selger, budgivere og øvrige interessenter om bud og forbehold. Dersom bud inngis med en frist som åpenbart er for kort til at megleren kan avvikle budrunden på en forsvarlig måte som sikrer selger og interessenter et tilstrekkelig grunnlag for sine handlingsvalg, vil megler fraråde budgiver å stille slik frist.
Megler skal ikke formidle bud med forbehold om at budet eller forbehold i budet skal holdes skjult (hemmelig) for andre budgivere og interessenter.
Megleren vil uoppfordret gi sin vurdering av det enkelte bud overfor selger, når budet er gitt innenfor fristene som nevnt over.
Megleren skal, så langt det er nødvendig og mulig, holde budgiverne skriftlig orientert om mottatte bud, herunder budets størrelse, forbehold og akseptfrist. Megler skal så snart som mulig bekrefte skriftlig overfor budgivere at budene deres er mottatt. For øvrig vil megler, på forespørsel fra andre, opplyse om aktuelle bud på eiendommen, herunder relevante forbehold.
Kopi av budjournal skal gis til kjøper og selger utenugrunnet opphold etter at handel er kommet i stand. Dersom det er viktig for budgiver å bevare sin anonymitet, bør budet formidles gjennom fullmektig.
I henhold til eiendomsmeglingsforskriften § 6-3 første ledd har megler en plikt til å oppfordre oppdragsgiver (selger) til ikke å ta imot bud direkte fra budgiver, men henvise til megler. Megler oppfordrer partene til å lese retningslinjene for budgivning vedlagt i salgsoppgaven.
Et eventuelt bud fra selger til kjøper (såkalte «motbud»), er avtalerettslig bindende tilbud som medfører at det foreligger en avtale om salg av eiendommen dersom budet i rett tid aksepteres av kjøper.
Budgiverens opplysning om han er forbruker eller næringsdrivende:
Avhendingsloven ble endret med virkning fra 1. januar 2022 og innebærer blant annet at «som den er»-forbehold ikke har virkning i forbrukerkjøp, jf. avhendingsloven § 3-9 andre ledd, jf. § 1-2 tredje ledd. Med forbrukerkjøper menes en kjøper av eiendom som er en fysisk person og som ikke hovedsakelig handler som ledd i næringsvirksomhet. «Som den er»-forbehold kan imidlertid fremdeles tas utenfor forbrukerkjøp. Hvorvidt eiendommen selges til en forbrukerkjøper eller ikke, kan derfor ha betydning for fordelingen av risiko mellom partene: hvis kjøperen er forbruker, bærer selger ansvaret dersom eiendommen ikke samsvarer med de krav til kvalitet, utrustning og annet som følger av avtalen, jf. avhendingsloven § 3-1. Hvis kjøperen er profesjonell, bærer imidlertid selger ansvaret for slike avvik bare i den grad eiendommen er i vesentlig ringere stand enn kjøperen hadde grunn til å regne med ut fra kjøpesummen og forholdene ellers.
Budgivers opplysning om han er forbruker eller ikke, skal gis i forbindelse med formidling av budet, for eksempel ved at det i budskjemaet krysses av for om man er forbrukerkjøper eller ikke. Budgiver må informere megler om han opptrer som forbruker eller ikke-forbruker ved budgivning for at andre parter involvert i budrunden kan ta stilling til forhold av faktisk og rettslig art som er viktige i forbindelse med avtalen. Megler har begrenset mulighet til å kontrollere budgivers egenopplysning om vedkommende er næringsdrivende eller ikke, og budgiverens skriftlige opplysning om han er forbrukerkjøper eller ikke, må legges til grunn.
Ved salg av en kontraktsposisjon er det merverdien, (kjøper 1s gevinst) budgiver skal legge inn bud på. Konferer megler før bud legges inn.
Avtalen mellom kjøper 1 (videreselgeren av kontrakten) og kjøper 2 (ny kjøper), blir regulert av avhendingsloven, kjøpsloven og forbrukerkjøpsloven.
Interessenter må sette seg inn i salgsoppgaven utarbeidet i forbindelse med salg av kontraktsposisjonen, samt kjøpekontrakten med tilhørende dokumenter signert av kjøper 1 og selger (utbygger), før bud inngis.
Det forutsettes at hjemmel overføres til kjøper. Hvis kjøper ikke ønsker hjemmelsoverføring av eiendommen, må det tas forbehold om dette i budet.
Ingen kan direkte eller indirekte erverve mer en to boligseksjoner i et boligsameie jf. eierseksjonsloven § 23. Dersom et erverv har funnet sted i strid med eierseksjonslovens regler kan Kartverket nekte overskjøting. Dersom overskjøting blir nektet, er kjøper likevel forpliktet til å gjennomføre handelen med selger, og oppgjør til selger vil finne sted tross manglende overskjøting.
Dette gjelder salg av en kontraktposisjon for en konkret bolig under oppføring. Ny kjøper (kjøper 2) overtar selgers (førstegangskjøpers) rettigheter og forpliktelser iht. opprinnelig kontrakt. Ved kjøp av kontraktposisjon må hovedkontrakten overtas med alle rettigheter og plikter, herunder betalingsvilkår og de lovpålagte garantier. Opprinnelig kontrakt regulerer alle forhold knyttet til leveransen av boligen. Det forutsettes at kjøper grundig har gjennomgått den opprinnelige kjøpekontrakten med tilhørende vedlegg, før bud inngis.
Handelen reguleres av kjøpekontrakt som inngås etter at kjøpstilbud på kontraktposisjonen er akseptert. Det tas forbehold om at utbygger aksepterer transport av opprinnelig kontrakt. Stilt garanti(er) følger boligen, og garanti(er) kan bare gjøres gjeldende av ny kjøper. Eventuelle forbehold som kjøper har tatt skal være avklart.
Ved signering av transportkontrakt skal kjøper av kontraktsposisjonen (kjøper 2) innbetale kjøper 1 sin allerede innbetalte 10%, merverdien (kjøper 1 sin gevinst), samt transportgebyret til utbygger. Kjøper 1 vil få tilbakebetalt sin 10% med fratrekk for meglerkostnadene ved salg. Kjøper 1 sin gevinst ved videresalget (merverdien) vil bero på meglers klientkonto frem til kjøper 2 har overtatt leiligheten og fått rettsvern for sitt erverv. Opptjente renter på merverdien tilfaller kjøper 1 (selger av kontrakten).
Dersom kjøper 2 er forbruker, faller pliktene hans til å betale merverdien bort dersom entreprenøren ikke ferdigstiller boligen, jf. Avhendingsloven §1-1 fjerde ledd. Kjøper 1 har likevel ikke noe ansvar for mangelfull eller forsinket levering fra selgers side, og kjøper 2 plikter å betale hele merverdien i disse tilfellene. Dette gjelder selv om mangelen er vesentlig og gir kjøper 2 rett til å heve kontrakten med selger.
Skulle noe virke uklart, kontakt megler.
Garanti som Selger (utbygger) har stilt i medhold av buofl. § 12 og eventuelt § 47 kan gjøres gjeldende av Kjøper 2 som Kjøper 1 sin rettsetterfølger (jf. buofl. § 12, 6. ledd).
Garantien etter buofl. § 12, som minst lyder på 3% av vederlaget i perioden før overtagelse og 5 % i perioden frem til 5 år etter overtagelsen, er beregnet av opprinnelig kjøpesum mellom Selger og Kjøper 1 i henhold til kjøpekontrakt.
Eiendomsmeglere er underlagt Lov om hvitvasking. I henhold til Lov av 01.06.18 nr. 23 om tiltak mot hvitvasking og terrorfinansiering (Hvitvaskingsloven), er megler pliktig til å gjennomføre identitetskontroll av alle involverte parter, herunder fullmektiger. Dette innebærer bl.a. å bekrefte kunders og reelle rettighetshaveres identitet på bakgrunn av fremvist gyldig legitimasjon eller på annen godkjent måte, samt å innhente opplysninger om kundeforholdets formål og tilsiktede art. Dersom slike kundetiltak ikke kan gjennomføres, kan megler ikke etablere kundeforholdet eller utføre transaksjonen. Hvitvaskingsloven pålegger også eiendomsmegler å innhente redegjørelse av midlenes opprinnelse. Dette besvares av samtlige kjøpere herunder parter som opptrer på vegne av kjøper, ved en såkalt kundekontroll.
Hvis kjøper ikke bidrar til gjennomføring av kundekontrollen og dette fører til at transaksjonen blir forsinket eller ikke kan gjennomføres, vil dette ansees som mislighold av avtalen og gi selger rettigheter etter avhendingslova eller bustadoppføringsloven kapittel 5. I tilfeller der selger ikke bidrar til gjennomføring av løpende kundekontroll underveis i oppdraget, er det selger som misligholder sine forpliktelser etter avtalen og gi kjøper rettigheter etter avhendingslovens eller bustadoppføringsloven kapittel 4. Partene er selv ansvarlige for eventuelle kostnader og ansvar dette kan medføre. Eiendomsmegleren eller eiendomsmeglingsforetaket kan ikke holdes ansvarlig for de konsekvenser dette vil kunne få for partene eller andre som har interesser i eiendomshandelen.
Ved eventuelt tilbakehold av informasjon eller mistenkelige transaksjoner, plikter eiendomsmegleren å melde fra til Økokrim. Med «mistenkelig transaksjon» menes transaksjon som mistenkes å involvere utbytte fra straffbar handling, eller som skjer som ledd i terrorfinansiering. Manglende mulighet for kundekontroll kan også være et forhold som gjør transaksjonen mistenkelig.
Det anbefales at kjøper innbetaler kjøpesummen som ikke kommer fra låneinstitusjon, i en samlet innbetaling fra egen konto i norsk bank.
Selger forbeholder seg også retten til å kreve dokumentasjon av kjøpers finansiering.
Det kan ikke gjøres ansvar gjeldende mot meglerforetaket som følge av at meglerforetaket overholder sine plikter etter Hvitvaskingsloven.
I henhold til personopplysningsloven gjør vi oppmerksom på at interessenter kan bli registrert for videre oppfølging.
Michal Sendecki
Meglers vederlag betales av selger og er avtalt til:
Fastpris: 55 000
Tilretteleggingsgebyr: kr. 15 900
Markedsføringspakke: kr. 20 000
Oppgjørshonorar: kr. 8 125
Oppslag eiendomsregister: kr. 762,50
Megler har i tillegg krav på dekning av utlegg. Alle summer er inkl. mva.
Oppdragsnummer: 3-0119/26
Martin Killi Arnesen
Sist oppdatert: 11.09.2026